Dr z WPiA UG członkiem Prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych

Dr Szolc-Nartowski, adiunkt w Zakładzie Prawa Rzymskiego, Katedry Prawa Cywilnego, WPIA UG

Dr Szolc-Nartowski, adiunkt w Zakładzie Prawa Rzymskiego, Katedry Prawa Cywilnego, WPiA UG.

Dr Bartosz Szolc-Nartowski z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego został członkiem Prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych XI kadencji oraz Przewodniczącym Komisji Aplikacji przy Krajowej Radzie.

Pełen skład Prezydium na str. KIRP

Szczegółowe kompetencje Prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych są określone w ustawie i aktach wewnętrznych, tj. uchwałach Krajowego Zjazdu Radców Prawnych, uchwałach KRRP oraz uchwałach samego Prezydium. Ustawową kompetencją Prezydium jest pełnienie funkcji organu odwoławczego od uchwał rad okręgowych izb radców prawnych. Prezydium rozpatruje odwołania od uchwał m.in. w sprawie zawieszenia prawa do wykonywania zawodu radcy prawnego, w sprawie wpisu na listę radców prawnych, w sprawie wpisu na listę aplikantów radcowskich, czy odwołanie o skreślenie aplikanta radcowskiego z listy aplikantów radcowskich. Ponadto Prezydium rozpatruje odwołania od innych uchwał rad okręgowych izb radców prawnych.

Dr Szolc-Nartowski, adiunkt w Zakładzie Prawa Rzymskiego, Katedry Prawa Cywilnego, WPiA UG został także Przewodniczącym Komisji Aplikacji przy Krajowej Radzie Radców Prawnych. Do głównych zadań Komisji Aplikacji należy m.in. wykonywanie kompetencji określonych w regulaminie odbywania aplikacji radcowskiej oraz  dokonywanie analiz modelu szkolenia aplikacyjnego w celu jego modernizacji, odpowiadającej potrzebom profesjonalnego kształcenia oraz przedstawianie w tym zakresie stosownych wniosków i rekomendacji Prezydium KRRP oraz Członkom Krajowej Rady  Radców Prawnych.

Zespół Prasowy UG