Uniwersytet Gdański wystawcą podczas Wielokulturowego Pikniku Rodzinnego - World Refugee Day 2024

1

O rekrutacji na studia w języku obcym oraz legalizacji pobytu dla studentów i naukowców z zagranicy opowiedzą przedstawiciele Biura Współpracy Międzynarodowej UG podczas World Refugee Day 2024.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 22 czerwca 2024 r. na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku w godz. 11.00 – 17.00. Piknik adresowany jest do wszystkich mieszkańców województwa, a jego głównym celem jest stworzenie przestrzeni dla integracji osób z doświadczeniem migracyjnym, budowanie pozytywnych relacji i wzajemnego szacunku dla różnorodności kulturowej. Obustronne zrozumienie, otwartość, dialog i tolerancja są nieodzownymi elementami komunikacji międzykulturowej i tworzą warunki do włączenia społecznego migrantów, umożliwiają im korzystanie z równych praw, szans i usług dostępnych dla wszystkich mieszkańców regionu.

Uniwersytet Gdański reprezentować będą przedstawiciele Biura Współpracy Międzynarodowej. Pracownicy UG odpowiedzą między innymi na pytania dotyczące rekrutacji na studia w języku obcym oraz legalizacji pobytu dla studentów i naukowców z zagranicy.

W ramach pikniku przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Planowane są występy zespołów i grup muzycznych z różnych kultur, pokazy i warsztaty artystyczne (w tym pokazy kulinarne), zawody i zabawy dla dzieci, stoiska wystawiennicze i informacyjne, strefy relaksu i gastronomii oraz bogata część artystyczna. Na scenie wystąpią artyści wielu kultur i narodowości, a gwiazdą będzie Orkiestra Sił Zbrojnych Ukrainy z Kijowa.

Organizatorami wydarzenia są Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Miasto Gdańsk.

PARTNERZY STRATEGICZNI:

• Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek
  • UNHCR
  • Stowarzyszenie OVUM
  • Pomorski Fundusz Rozwoju sp. z o. o.
  • Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy Sp. z o.o.

PATRONAT HONOROWY:

• Wojewoda Pomorska
  • Konsul Generalny Ukrainy w Gdańsku
  • Konsul Generalny Niemiec w Gdańsku
  • Konsul Honorowy Republiki Mołdawii w Gdańsku
  • Konsul Honorowy Republiki Indonezji w Gdańsku
  • Konsul Honorowy Republiki Francuskiej w Gdańsku
  • Konsul Honorowy Wielkiego Księstwa Luksemburga w Gdyni
  • Konsul Honorowy Królestwa Hiszpanii w Gdańsku
  • Konsul Honorowy Meksykańskich Stanów Zjednoczonych
  • Ambasada Królestwa Hiszpanii

PARTNERZY:

• Europejskie Centrum Solidarności
  • Wojewódzki Urząd Pracy
  • Nadbałtyckie Centrum Kultury
  • Muzeum Archeologiczne w Gdańsku
  • COPERNICUS Podmiot Leczniczy sp. z o.o.
  • Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
  • Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku
  • Centrum Powiadamiania Ratunkowego Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku
  • WSB MERITO