Uniwersytet Gdański podpisał porozumienie o współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdańsku. Umowa zaowocuje ściślejszą kooperacją w zakresie kształcenia wyspecjalizowanych kadr zajmujących się zdrowiem publicznym, a także wymianą doświadczeń i dzieleniem się wiedzą ekspercką pomiędzy członkami społeczności akademickiej i ekspertami z SANEPID-u.
- Podczas spotkania poszukiwaliśmy kolejnych obszarów współpracy. Uniwersytet może zapewnić odpowiednią ofertę kształcenia dla inspektorów SANEPID-u, którzy ze względu na stale zmieniające się przepisy mają obowiązek regularnych szkoleń w tym zakresie. Rozmawialiśmy także o specjalizacjach, które pracownicy SANEPID-u są zobligowani zdobywać w ramach awansu, a które nie są dostępne na rynku trójmiejskim - mówi Prorektor ds. Kształcenia dr Ewa Szymczak, prof. UG. - Ta współpraca jest dla nas też ważna ze względu na rolę ekspercką inspektorów SANEPID-u w kontekście placówek oświatowych i innych instytucji, z którymi współpracuje Uniwersytet Gdański.
- Współpraca z Uniwersytetem Gdańskim trwa od wielu lat i odbywa się na wielu płaszczyznach - powiedziała Dyrektorka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku Anna Obuchowska - Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. - Podpisanie oficjalnego porozumienia pozwoli nam na nawiązanie jeszcze bliższych relacji, a w konsekwencji doskonalenie kształcenia wyspecjalizowanych kadr, które będą się zajmowały zagadnieniami zdrowia publicznego.
Dyrektor Centrum Kursów i Szkoleń Uniwersytetu Gdańskiego dr Piotr Zieliński, współodpowiedzialny za podpisanie umowy ze strony Uniwersytetu Gdańskiego, powiedział, że uczelnia liczy przede wszystkim na współpracę ekspercką: - Temat ochrony zdrowia dotyczy wszystkich. Jest to nasza wspólna społeczna odpowiedzialność.