Koncert na Chiński Nowy Rok

plakat

Transmisję koncertu pt. Łąki na Jedwabnym Szlaku, z życzeniami Fan Xiaodonga, Konsula Generalnego Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku z okazji Chińskiego Nowego Roku dla społeczności Uniwersytetu Gdańskiego, będzie można obejrzeć w czwartek, 11 lutego, na stronie uczelni.

Chiński Nowy Rok, nazywany także Świętem Wiosny, jest najważniejszym festiwalem obchodzonym przez Chińczyków od wielu pokoleń. To święto ruchome przypadające według kalendarza księżycowego w tym roku na 12 lutego. Patronem 2021 został bawół symbolizujący ciężką i systematyczną pracę. Do noworocznych tradycji należą pokazy fajerwerków i sztucznych ogni, spotkania w rodzinnym gronie, a także dekorowanie domów i ulic czerwonymi lampionami.

Zapraszamy do świętowania Chińskiego Nowego Roku także z Instytutem Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim, który przygotował wiele atrakcji z tej okazji. Zachęcamy do odwiedzenia Facebooka Instytutu: https://www.facebook.com/konfucjuszUG

Link do filmu

Zespół Prasowy UG