Oceanograf wspiera WOŚP i spełnia marzenia

Bartosz Blum

- Podczas licytacji na WOŚP udały mi się dwie rzeczy – mówi Bartosz Blum, który wylicytował w tegorocznym finale WOŚP rejs na pokładzie statku naukowo-badawczego Uniwersytetu Gdańskiego. - Cieszę się, że pieniądze trafią do Orkiestry, którą zawsze wspieram i przy okazji spełnię swoje marzenia i przepłynę Oceanografem.

Bartosz Blum jest właścicielem firmy produkującej profesjonalne akwaria i systemy akwarystyczne. Z wykształcenia jest tłumaczem jęz. angielskiego, a z pasji i wyboru, co podkreśla – akwarystą. Współpracuje z kontrahentami i dostawcami z Indonezji, Filipin, Kuby, Singapuru czy Kenii. Na zawodowej ścieżce spotyka się także z pracownikami Wydziału Oceanografii i Geografii UG. Jego firma Aqua Medic współpracuje z naszą uczelnią w zakresie systemów filtracji hodowli krewetek. Pan Bartosz jest także żeglarzem, sternikiem i motorowodniakiem. Morze jest więc obecne w jego pracy i w zainteresowaniach. - Marzyłem o rejsie na pokładzie Oceanografa – mówi Bartosz Blum. – Próbowałem wykupić rejs komercyjny, ale kazało się to na tej jednostce niemożliwe – dodaje. Wylicytowana przez niego kwota 3150 zł trafi na konto WOŚP. Teraz już szykuje się do rejsu i uzgadnia szczegóły, kiedy będzie to możliwe. A w jego trakcie odbędzie się pod nadzorem załogi statku m.in. pobór materiału badawczego.

Przypomnijmy, że katamaran Oceanograf, to najnowsza jednostka badawcza, oddana do użytku w 2016 roku i wykorzystywana przez Wydział Oceanografii i Geografii UG. Jednocześnie najnowocześniejszy statek badawczy w basenie Morza Bałtyckiego, który przeznaczony jest do prowadzenia badań batymetrycznych, biologicznych, chemicznych, fizycznych, geologicznych, magnetyczno-sejsmoakustycznych środowiska morskiego. Na jego pokładzie odbywają się także zajęcia dydaktyczne i praktyki studenckie.  Jednostka jest również przystosowana do połowu ryb oraz planktonu.

Ewa Cichocka / Zespół Prasowy UG