Spotkaj się online z potencjalnym pracodawcą podczas Tygodnia Kariery na UG

Plakat wydarzenia

9 spotkań online z pomorskimi pracodawcami, a także warsztat przygotowujący do wejścia na rynek pracy, podczas którego dowiesz się m.in. jak stworzyć dobre CV, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej oraz gdzie najlepiej szukać ofert pracy. Jeśli jesteś studentem, weź udział w Tygodniu Karier organizowanym na UG przez Biuro Karier Uniwersytetu Gdańskiego wspólnie z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną i innymi uczelniami pomorskimi.

Od 8 do 12 marca 2021 r. trwać będzie Tydzień Kariery, podczas którego studenci dostaną szansę spotkania się online i porozmawiania z dużymi pomorskimi firmami, być może potencjalnymi przyszłymi pracodawcami.

- To doskonała okazja do tego, by zapoznać się z działalnością wybranych pomorskich firm, a także z ofertami ich praktyk, staży i pracy. Wydarzenie to organizujemy wychodząc naprzeciw naszym studentom, którzy już teraz mogą rozeznać się na rynku pracy, poznać oczekiwania pracodawców i uzyskać garść praktycznych porad niezbędnych w stawianiu pierwszych kroków na ścieżce kariery. Jest to wyjątkowa okazja, tym bardziej, że z uwagi na trwającą pandemię nie odbywają się  targi pracy w tradycyjnej formie - mówi Aleksandra Stenke, kierownik Biura Karier UG.

Aby dołączyć do spotkania wystarczy kliknąć w link.

Firmy, które wezmą udział w spotkaniach onlinena platformie Microsoft Teams, to: Kronospan, Northvolt Poland Sp. z o.o., Hydromega Sp. z o.o., Flex, SKAT, WestRock, JABIL POLAND, ARROW ELECTRONICS,FORMELEON Sp. Z o.o.

Interaktywna formuła spotkań umożliwi studentom bezpośredni kontakt z prowadzącymi. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, nie ma konieczności dokonywania wcześniejszej rejestracji –we wskazanym terminie wystarczy kliknąć w link i dołączyć do konkretnego wydarzenia. Do spotkania można dołączyć na komputerze lub w aplikacji mobilnej.

EMW/Zespół Prasowy UG