O wpływowych kobietach minionych epok podczas kolejnego spotkania w ramach projektu „Kawiarnie naukowe w Uniwersytecie Gdańskim”

Spotkania otwarte w formie kawiarni naukowych przybliżają działalność naukową pracowników uczelni szerszemu odbiorcy. W kolejnej odsłonie cyklu spotkań wykład „Kobiety wpływowe w czasach dawnych: wojowniczki, władczynie, celebrytki” przedstawi prof. dr hab. Beata Możejko z Wydziału Historycznego UG.

 

Spotkanie odbędzie się we wtorek 16 marca 2021 roku o godzinie 18:00, za pośrednictwem platformy MS Teams. Osoby, które mają ochotę zadać pytanie, mogą to zrobić do poniedziałku 15 marca 2021 r. na adres: oblicza.nauki@ug.edu.pl.

Abstrakt: Minione epoki zdominowane były przez mężczyzn, ale nawet wówczas pojawiały się kobiety wpływowe, tak w czasach wojny, jaki i pokoju. Były niejednokrotnie dobrze wykształcone, odznaczały się odwagą na polu bitwy i znajomością wyrafinowanej gry dyplomatycznej. Umiały wykorzystywać ówczesne środki komunikacji społecznej, jak wystąpienia publiczne czy listy, by osiągnąć swoje zamierzenia. Nie oznacza to jednak, że swoje zdolności zawsze wykorzystywały w dobrych celach i z dobrym skutkiem.

Przyjrzymy się kilku bohaterkom, z różnych epok – od średniowiecza po wiek XVIII i spróbujemy zastanowić się nad ich rolą w polityce, społeczeństwie i kulturze.

 Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

 

Organizatorem cyklu spotkań w ramach projektu "Kawiarnie naukowe w Uniwersytecie Gdańskim" jest Wydział Chemii UG oraz Wydział Ekonomiczny UG. Projekt realizowany jest w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki / Doskonała Nauka, moduł Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu – finansowany przez Ministra Edukacji i Nauki.

Więcej informacji o wydarzeniach w ramach projektu.

Julia Bereszczyńska / Zespół Prasowy UG