Zostań brokerem ubezpieczeniowym na UG. Pierwsza absolwentka zwolniona z egzaminu

Ubezpieczenia - grafika

Komisja Egzaminacyjna dla Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych uznała program kierunku „Ubezpieczenia - studia interdyscyplinarne” za zgodny z zakresem tematów egzaminów dla brokerów ubezpieczeniowych. Oznacza to, że absolwenci tych studiów, jako pierwsi w Polsce, nie będą musieli podchodzić do bardzo trudnego egzaminu na brokera ubezpieczeniowego.  Kierunek prowadzony na Wydziale Prawa i Administracji  oraz na Wydziale Zarządzania jest jedynym w całej Polsce, który daje taką możliwość swoim studentom. 

Egzamin na brokera ubezpieczeniowego jest bardzo wymagający. W niektórych edycjach jego zdawalność wynosiła niewiele ponad 20 proc. W takiej sytuacji dobrą jest wiadomość, że absolwenci kierunku „Ubezpieczenia-studia interdyscyplinarne” na UG mogą ubiegać się o dostęp do wykonywania zawodu brokera bez podchodzenia do tego trudnego zaliczenia. 

- Sam proces o uznanie studiów za równorzędne  z zakresem egzaminu brokerskiego wymagał od nas przygotowania nowatorskiego programu i innych bardzo szczegółowych dokumentów - powiedziała dr Kamila Bielawska, wykładowczyni na kierunku „Ubezpieczenia-studia interdyscyplinarne”.

Jako pierwsza z możliwości pozyskiwania w ten sposób prawa do wykonywania zawodu skorzystała mgr Kinga Fularczyk. Została ona, uchwałą Komisji Egzaminacyjnej dla Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych, zwolniona z egzaminu na brokera ubezpieczeniowego.

Kierunek prowadzony na Wydziale Prawa i Administracji oraz na Wydziale Zarządzania jest jedynym w całej Polsce, który daje taką możliwość swoim studentom. 

- Ten egzamin to po pierwsze dodatkowe koszty, po drugie stres, a  po trzecie na teście pojawiają się pytania o historię i statystyki, czyli tematy, które są mniej związane z zawodem brokera. Dużo osób przez takie pytania nie zdaje - mówi mgr Kinga Fularczyk. - To na pewno taki przyjemny dodatek do tych studiów, że oprócz tytułu magistra możemy uzyskać uprawnienia na brokera. Gdyby nie ten wniosek to egzamin zająłby mi jeszcze z pół roku, może rok, a tak mogę już spokojnie rozglądać się za pracą

- Kolejni absolwenci występują teraz z wnioskami do Komisji Egzaminacyjnej o zwolnienie z egzaminu brokerskiego. Wkrótce oczekujemy następnych dobrych wiadomości - powiedziała dr Kamila Bielawska.

Rekrutacja na kierunek „Ubezpieczenia - studia interdyscyplinarne” otworzy się ponownie latem. Jego absolwenci zostaną przygotowani do pracy na rynku ubezpieczeniowym, a w szczególności w innowacyjnych przedsiębiorstwach typu FinTech, w zakładach ubezpieczeń, na stanowiskach związanych z ubezpieczeniami oraz z zarządzaniem ryzykiem i we własnych przedsiębiorstwach. 

 - Nasz kierunek jest dla każdej osoby, która chciałaby pogłębić swoją wiedzę na temat ubezpieczeń i zarządzania ryzykiem. Są to studia drugiego stopnia, więc mamy wśród studentów osoby po różnych kierunkach studiów: ekonomii, finansach, zarządzaniu, informatyce, administracji, a nawet lotnictwie. Najbliższa rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne rozpocznie się w czerwcu br. - zaprasza dr Kamila Bielawska. 

 

Kinga Fularczyk - grafika
oprac. MJ/ZP