Warsztaty, spotkania i spacery. Zapraszamy na Święto Garncarskiej!

Zapraszamy na Święto Garncarskiej! 4 września będziemy eksplorować zakamarki jednej z najstarszych gdańskich ulic i porozmawiamy o przyszłości przestrzeni miejskiej. W programie wydarzenia organizatorzy zaplanowali warsztaty, poczęstunek od restauratorów z Garncarskiej, spotkania i spacery. Uczestnicy spędzą razem czas w tym charakterystycznym miejscu miasta, aby przyjrzeć się na nowo gdańskiej przestrzeni publicznej.

Wśród bogatego programu warto zwrócić uwagę na reprezentację jednostek Uniwersytetu Gdańskiego mających swą siedzibę w budynku Wydziału Historycznego przy ul. Bielańskiej, które także przygotowały atrakcje dla gości. W holu budynku będzie można zobaczyć wystawę wykopalisk archeologicznych ze stanowiska przy ul. Świętojańskiej „Piwnice i latryny. Opowieść o dawnych gdańskich domach okiem archeologa” przygotowaną przez dr Joannę Dąbal z Instytutu Archeologii i Etnologii UG.

Instytut będzie reprezentowała także dr Monika Milewska, która wygłosi wykład poświęcony kulturowym dziejom ulicy. Możliwe będzie także obejrzenie dwóch wystaw przygotowanych przez Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego, pierwszej poświęconej dziejom kultury studenckiej na naszej uczelni oraz drugiej eksponowanej obecnie pod kościołem św. Katarzyny „Pionierki, badaczki, liderki. Kobiety gdańskiej nauki”. Na zwiedzających czeka ponadto spacer szlakiem partnerskich instytucji ze Starego Miasta RadUNIA Kultury, której Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego jest członkiem.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Gdańsk.

Więcej informacji oraz pełen program znajduje się na stronie:

Plakat Wydarzenia
oprac. MJ/ZP