Warsztaty projektowania sylabusów dla nauczycieli akademickich.
Jak włączyć media i treści z zakresu zrównoważonego rozwoju do programów nauczania
5 czerwca 2023 r. w godz. 13.00-16.00, szkolenie online.
Zapraszamy nauczycieli akademickich, a także wszystkich zainteresowanych tworzeniem intersujących programów nauczania na szkolenie z zakresu kreatywnego pisania sylabusów z wykorzystaniem mediów jako narzędzia promocji ekologicznych postaw oraz nowoczesnych narzędzi edukacyjnych.
Szkolenie odbędzie się 5 czerwca br. w formule online w godz. 13.00-14.00.
Link: https://us02web.zoom.us/j/83888960356?pwd=WmJ6d0xRRUIzWGlDYnVuNUpOWlVTQT09
Warsztaty będą prowadzone języku angielskim.
Uczestnictwo jest bezpłatne.
W czasie warsztatów będzie można poznać nowoczesne metody i narzędzia prowadzenia zajęć oraz dowiedzieć się, jak włączyć do programów nauczania treści nt. ekologicznych postaw, społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju i jak projektować interesujące sylabusy. Wiedzą i dobrymi praktykami podzielą się doświadczeni edukatorzy – nauczyciele akademicy:
Dr Monika Maslowska z Uniwersytetu Maltańskiego: Workshop: ‘Sustainability, Creativity and Pedagogy in Teaching Eco-Screenwriting’ -
Dr Ewelina Gutowska-Kozielska z Uniwersytetu Gdańskiego: Workshop: ‘Media, education & social responsibility’
Dr Magdalenia Bulińska z Uniwersytetu Gdańskiego: ‘Creative teaching and modern teaching tools’
Warsztaty odbywają się w ramach projektu: SUMED - Sustainable multidimensional media contents (ENG) – Zrównoważone, wielowymiarowe treści medialne (POL).
Jest to projekt dydaktyczny realizowany w ramach Programu Erasmus Plus. Priorytet/działanie: Cooperation partnerships in higher education (KA220-HED). Projekt realizowany w ramach międzynarodowego partnerstwa. Liderem projektu jest INNOCAMP PL Spółka z o.o. (Polska). Partnerzy projektu: University of Gdańsk (Polska), Turku University of Applied Sciences (Finlandia), Universitat Politecnics De Valencia (Hiszpania), University of Malta (Malta).
Głównym celem projektu jest propagowanie zrównoważonego rozwoju, technologii i rozwiązań cyfrowych w sektorze szkolnictwa wyższego oraz na rynku pracy poprzez organizowanie kursów i warsztatów dla nauczycieli i studentów oraz stworzenie wspólnego środowiska edukacyjnego (nowych sylabusów i pilotażowych kursów) dla nauczycieli z czterech europejskich uniwersytetów – partnerów projektu. Zapewni to wszystkim uczestnikom projektu atrakcyjne narzędzia do wdrażania nowych rozwiązań w zakresie edukacji medialnej w swoich organizacjach. Wszystkie te działania są skoncentrowane na szeroko rozumianych mediach, w tym edukacji i produkcji medialnej, tworzeniu medialnych treści, strategii public relations i media relations, reklamy, marketingu, kreowania wizerunku czy badań rynku.