Wsparcie tutora dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego

Zdjęcie poglądowe

Do projektu mogą się zgłaszać studenci i studentki UG z ponadprzeciętnymi osiągnięciami, z wydziałów: Biologii, Biotechnologii, Ekonomicznego, Filologicznego, Nauk Społecznych, Oceanografii i Geografii oraz Prawa i Administracji.

Uniwersytet Gdański zaprasza do udziału w projekcie Mistrzowie dydaktyki - wdrożenie modelu tutoringu do praktyki uczelnianej" w ramach którego wybitnie zdolni studenci i studentki drugiego roku studiów w Uniwersytecie Gdańskim objęci zostaną wsparciem tutorskim. Zajęcia w formie indywidualnych spotkań odbywać się będą przez okres dwóch lat akademickich.

Tutoring to wyjątkowa metoda dydaktyczna, która dzięki spersonalizowanemu podejściu pomaga odnaleźć własną ścieżkę rozwoju naukowego i osobistego. Studenci, którzy zostaną objęci wsparciem indywidualnego opiekuna otrzymają pomoc w rozwoju osobistym, m.in. w odkrywaniu własnych predyspozycji i talentów, tematów, w których czują się pewnie, dostaną wskazówki do jak najlepszego ich rozwijania i  wykorzystania.

Projekt jest przeznaczony dla studentów i studentek którzy wykazują się ponadprzeciętnymi osiągnięciami z wydziałów, z których nauczyciele akademiccy są zgłoszeni do projektu (Biologii, Biotechnologii, Ekonomiczny, Filologiczny, Nauk Społecznych, Oceanografii i Geografii oraz Prawa i Administracji).

O zakwalifikowaniu się do programu zadecydują poniższe kryteria:

• średnia ocen uzyskana w roku akademickim 2019/2020, liczona według zasad obowiązujących przy ubieganiu się o stypendium Rektora (jeśli nie została ona Państwu wcześniej wy liczona, należy zgłosić się z prośbą o to do Dziekanatu),
  • udział w pracach kół naukowych i innych podobnych organizacji,
  • inne osiągnięcia o charakterze naukowym.

Więcej informacji o rekrutacji

Aby wziąć udział w rekrutacji należy wypełniony formularz zgłoszeniowy w formie elektronicznej (zamieszczony na dole tekstu) przesłać na adres Biura Jakości Kształcenia UG: bjk@ug.edu.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 listopada 2020 r. o godz. 15:00.

Projekt „Mistrzowie dydaktyki” realizowany jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i współfinansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Załącznik Rozmiar
Mistrzowie dydaktyki - formularz zgłoszeniowy 578.5 KB