Absolwent UG o pracy w branży transportu morskiego

Zdjęcie poglądowe

Gościem audycji Indeks Gospodarczy Radia MORS będzie przedstawiciel największego polskiego terminalu kontenerowego – Dominik Landa, dyrektor handlowy Deepwater Container Terminal Gdańsk (DCT). Absolwent Transportu i Logistyki Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego zachęca obecnych studentów do zainteresowania się możliwościami pracy w branży transportu morskiego. Audycja będzie emitowana w środę 27 stycznia o godz. 11, a powtórka w piątek 29 stycznia o godz. 13.

- Obecnie w DCT pracuje ponad 1000 osób – mówi Dominik Landa, gość Radia Mors. - Wraz z rozwojem zarówno terminala jak i samej branży zmienia się profil zatrudnienia. Ma to związek z rozwojem technologii. W ramach nowych faz rozbudowy DCT będziemy poszukiwać więcej informatyków, automatyków inżynierów elektryków i mechaników. Oczywiście będą nam też potrzebne osoby do działu operacyjnego, zakupów, finansów, handlowego. Kiedyś porty nie kojarzyły się z postępem i wysoką technologią, teraz potrzebujemy dobrze wykształconych ludzi.

Dominik Landa odpowie też na pytania dotyczące koniunktury w przeładunkach morskich w 2020 roku i prognoz na ten rok. Poruszona zostanie też kwestia ekologii w terminalu, znaczenia transportu drogowego i kolejowego, a także połączenia różnych rodzajów transportu, czyli tzw. intermodalu.

Audycji posłuchać można na antenie Radia Mors

Oprac. Zespół Prasowy UG