Nowa publikacja WPiA - Dobre praktyki w nauczaniu na studiach prawniczych

Okładka książki

Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego ukazała się publikacja pt. Dobre praktyki w nauczaniu na studiach prawniczych pod red. dr hab. Małgorzaty Balwickiej-Szczyrby, prof. UG i dr hab. Joanny Kruczalak-Jankowskiej, prof. UG - doświadczonych nauczycieli akademickich. - W naszej intencji książka ma pobudzać do refleksji wszystkich, którzy chcą uczyć przyszłych prawników (i nie tylko) w sposób skuteczny, interesujący i odpowiedzialny - mówi dr hab. Joanna Kruczalak-Jankowska, prof. UG, jedna z autorek publikacji.

Publikacja zawiera omówienie narzędzi i metod dydaktycznych, które mogą być wykorzystywane w pracy akademickiej na studiach prawniczych, zarówno na kierunku prawo, jak i tych kierunkach studiów, gdzie prawo stanowi element wykładu. Książka może stanowić także cenne źródło inspiracji dla nauczycieli akademickich innych kierunków.

- Autorzy w konkretnych tekstach dzielą się swoimi doświadczeniami co do wykorzystywanych przez siebie metod dydaktycznych. Niektóre z nich istnieją w tradycji akademickiej od wieków, stale jednak wymagają dostosowania do zmieniających się czasów.  - mówi  dr hab. Joanna Kruczalak-Jankowska, prof. UG.

Ukazanie w monografii szerokiego wachlarza możliwych inicjatyw dydaktycznych wzbogacić mogą sposób kształcenia, a przede wszystkim wpłynąć na jego jakość. Rozważania dotyczące metod i narzędzi dydaktycznych wyprzedza refleksja nad istotą nauczania akademickiego na studiach prawniczych.

- Monografia pt. Dobre praktyki w nauczaniu na studiach prawniczych to niezwykle wartościowa pozycja, która w kompleksowy sposób przedstawia metody, tradycyjne i nowoczesne, jakimi może się posłużyć każdy nauczyciel akademicki na studiach prawniczych. (...) Będzie więc ona stanowić podstawowe narzędzie dla nauczycieli akademickich na studiach  prawniczych i może znacząco przyczynić się do poprawy jakości kształcenia studentów. Jest bowiem opracowaniem, poruszającym szeroki wachlarz tematów istotnych dla skutecznego i mądrego nauczania prawa - czytamy w recenzji prof. Moniki Namysłowskiej na stronie wydawcy.

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG