Głosuj na Absolwentkę UG! Dr Karolina Lipińska wśród finalistów konkursu EU Sustainable Energy Awards

Absolwentka UG dr Karolina Lipińska, Zastępczyni Dyrektora Dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego znalazła się w gronie finalistów  konkursu EU Sustainable Energy Awards, w którym wyróżnia się osoby i projekty za ich działania i innowacyjność w zakresie efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. Zachęcamy do głosowania na jedyną na tej liście Polkę!

15 września 2021 r. Komisja Europejska opublikowała listę finalistów konkursu EU Sustainable Energy Awards, które wyróżniają osoby, projekty za ich innowacyjność w zakresie efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. Nagrody są przyznawane w czterech kategoriach: zaangażowanie, innowacje, kobiety w energetyce oraz młodzi naukowcy.

Wśród 12 finalistów kategorii Kobiety w energetyce znalazła się jedyna Polka, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego - dr Karolina Lipińska, Zastępczyni Dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Komisja doceniła zaangażowanie naszej absolwentki w tematykę poprawy efektywności energetycznej, odnawialne źródła energii, planowanie energetyczne oraz w projekt Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku, w skład której wchodzi Uniwersytet Gdański. 

Nagrody zostaną przyznane przez jury oraz obywateli w głosowaniu publicznym, które trwa do 22 października 2021r. (50% głosów od jury, 50% głosów od internatów). Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w poniedziałek 25 października 2021r. podczas ceremonii wręczenia nagród EUSEW 2021.

Serdecznie zachęcamy do zagłosowania na stronie: https://eusew.eu/awards-public-vote/woman-in-energy oraz do rozpropagowania tej informacji.

Więcej informacji o działaniach prowadzonych przez dr Karolinę Lipińską można znaleźć na https://www.linkedin.com/in/karolina-lipinska-innovation-architect/

dr Karolina Lipińska
oprac.MNG