Nowa anglojęzyczna specjalność na WE UG: Logistics and Mobility

grafika

Chcesz zdobyć kwalifikacje niezbędne w pracy menedżera logistyki, być na bieżąco z aktualnymi trendami i kierunkami rozwoju mobilności oraz sektora transportu, spedycji i logistyki? A może marzysz o nabyciu praktycznych umiejętności obsługi narzędzi informatycznych wykorzystywanych w logistyce, jak np. SAP i ARIS? Jeśli tak, poznaj nowy kierunek anglojęzyczny uruchomiony przez Wydział Ekonomiczny UG - Logistics and Mobility.

Od roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytet Gdański wzbogaca swoją ofertę o nowe kierunki w języku angielskim. Logistics and Mobility to studia magisterskie prowadzone przez Wydział Ekonomiczny UG na kierunku Ekonomia.

- W dzisiejszych czasach istotnym elementem sukcesu przedsiębiorstwa są: ocena ryzyka oraz działania mające na celu doskonalenie procesów gospodarczych i reagowanie na pojawiające się problemy. Dlatego też treści programowe zajęć oferowanych w ramach anglojęzycznej specjalności Logistics and Mobility dostarczają wiedzy oraz kształtują umiejętności z zakresu tworzenia koncepcji, oceny możliwości konkurencyjnych przedsiębiorstwa, stosowania metod i narzędzi w celu usprawniania, racjonalizacji czy optymalizacji procesów gospodarczych w przedsiębiorstwie – mówi dr Leszek Reszka z Wydziału Ekonomicznego UG, opiekun nowo powstałej specjalności.

Program studiów łączy zagadnienia związane z modelowaniem procesów logistycznych, zarządzaniem łańcuchami dostaw, zrównoważonym rozwojem mobilności miejskiej, podejmowaniem decyzji menedżerskich w logistyce, znaczeniem spedycji i transportu w logistyce oraz wykorzystaniem narzędzi informatycznych w logistyce i mobilności. Program studiów jest również uzupełniony o przedmioty pozwalające na poszerzenie wiedzy z zakresu szeroko pojętej mobilności, której kierunki rozwoju wyznaczają trendy na rynku usług transportowo-spedycyjno-logistycznych.

- Nie do przecenienia są walory programu związane z ukazywaniem obsługowych i integracyjnych funkcji działań logistycznych oraz znaczenia rozwoju mobilności w funkcjonowaniu rynku TSL – dodaje dr Leszek Reszka.

Specjalność Logistics and Mobility umożliwia studentom m.in. zdobycie kwalifikacji niezbędnych w pracy menedżera logistyki, zdobycie wiedzy o aktualnych trendach i kierunkach rozwoju mobilności i sektora transportu, obserwację realnych procesów logistycznych, dzięki organizowanym wizytom studyjnym w przedsiębiorstwach czy kontakt z przedstawicielami praktyki gospodarczej, którzy włączeni są w realizację wybranych przedmiotów.

Kto może rekrutować na ten kierunek? O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych.

Wymagane dokumenty

Przypomnijmy, 1 czerwca rusza rekrutacja (IRK). 15 lipca na kierunek Logistics and Mobility kończy się rejestracja, 22 lipca jest ogłoszenie listy kandydatów, a 28 lipca pojawi się lista osób przyjętych na studia. 

Lista wszystkich kierunków studiów w ofercie UG dostępna jest na stronie.

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG