Rekrutacyjny Live UG - podsumowanie spotkania

Na zdjęciu Gospodarze spotkania online.

Podczas spotkania online kandydatów na studia z dr hab. Arnoldem Kłonczyńskim, prof. UG, Prorektorem ds. Studenckich i Kształcenia oraz z mgr Beatą Królczyk, kierownikiem Biura Rekrutacji UG, które odbyło się 8 lipca, przekazano wiele informacji ważnych dla osób planujących rozpoczęcie studiów na Uniwersytecie. Przyszli studenci dowiedzieli się m.in. jak rekrutować na Uniwersytet Gdański, gdzie znaleźć dokładne informacje o ofercie i konkretnych kierunkach studiów oraz jak będzie zorganizowany nowy rok akademicki na uczelni.

Spotkanie online, które można było oglądać na profilu FB Uczelni odbyło się w środę, 8 lipca, o godz. 11. Poświęcone było tegorocznej rekrutacji na studia, a na pytania jego uczestników odpowiadali dr hab. Arnold Kłonczyński - prof. UG, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, Beata Królczyk - kierownik Biura Rekrutacji UG, Maciej Ciemny - kierownik Centrum Obsługi Stypendialnej Studentów i Doktorantów oraz Łukasz Bień z Biura Parlamentu Studentów UG.

Jeszcze przed jego rozpoczęciem do prowadzących spłynęło wiele pytań m.in. o to, jakie kierunki na UG cieszyły się największym zainteresowaniem podczas ubiegłorocznej rekrutacji, jakie nowe kierunki uruchomione zostaną od października 2020 r., jakie dokumenty należy złożyć w komisjach rekrutacyjnych, o jakie stypendia może ubiegać się student i wiele innych.

Po przywitaniu uczestników wydarzenia prof. Arnold Kłonczyński podzielił się kilkoma faktami o uczelni.

- Co roku 30 tys. osób walczy o miejsce na listach przyjętych studentów Uniwersytetu Gdańskiego. To dla nas niewątpliwy powód do dumy, że tyle osób wiąże swoją przyszłość z nasza uczelnią. Uniwersytet Gdański składa się z 11 wydziałów i oferuje kształcenie na 89 kierunkach studiów w zakresie ponad 200 specjalności na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich – mówił prof. Arnold Kłonczyński.

Wszystko o rekrutacji 2020-2021 

Dla zainteresowanych studiami na UG ważną informacją jest czas rozpoczęcia rekrutacji. Przypominamy, że w tym roku System Internetowej Rekrutacji Kandydatów został uruchomiony 1 lipca 2020 r.

Wszelkie dodatkowe informacje o rekrutacji znajdują się na stronie internetowej UG. Ponadto kandydaci mogą skontaktować się z Biurem Rekrutacji UG, które mieści się przy ul. Bażyńskiego 8 w Gdańsku, (pok. 228-230, jednak preferowany jest kontakt telefoniczny: (0-58) 52 32 326, 52 32 328, 52 32 332, 52 32 312, 52 32 532 lub mailowy: e-mail: rekrutacja@ug.edu.pl).

Rekrutacja - najczęściej zadawane pytania

Warto podkreślić, że dziś Uniwersytet Gdański to największa w regionie pomorskim, dynamicznie rozwijająca się uczelnia, która łączy tradycję z nowoczesnością. Na jedenastu wydziałach studiuje ponad 25 tysięcy studentów, doktorantów oraz słuchaczy studiów podyplomowych. Kadra naukowa liczy ponad tysiąc siedmiuset pracowników naukowo-dydaktycznych.

Serdecznie zapraszamy na interaktywną wędrówkę po kampusie UG, podczas której można zapoznać się z przestrzenią Uniwersytetu.

Biuro Rzecznika Prasowego