Studiuj Logistics and Mobility na Wydziale Ekonomicznym UG

foto

Kształtowanie umiejętności z zakresu tworzenia koncepcji, oceny możliwości konkurencyjnych przedsiębiorstwa, stosowania metod i narzędzi w celu usprawniania, racjonalizacji, restrukturyzacji i optymalizacji procesów gospodarczych w przedsiębiorstwie ze szczególnym uwzględnieniem procesów logistycznych – to główny cel zajęć oferowanych przez Wydział Ekonomiczny UG  w ramach nowej anglojęzycznej specjalności Logistics and Mobility.

Od roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytet Gdański wzbogaca swoją ofertę o nowe kierunki w języku angielskim. Jednym z nich są studia magisterskie Logistics and Mobility, prowadzone przez Wydział Ekonomiczny UG na kierunku Ekonomia.

Dla kogo?

Jeśli potrzebujesz kwalifikacji niezbędnych w pracy menedżera logistyki, chcesz być na bieżąco z aktualnymi trendami i kierunkami rozwoju mobilności oraz sektora transportu, chciał(a)byś nabyć praktyczne umiejętności obsługi narzędzi informatycznych wykorzystywanych w logistyce, jak np. SAP i ARIS – to oferta dla ciebie.

- Zapraszamy na studia na Wydziale Ekonomicznym, który ma bogate doświadczenie w prowadzeniu studiów w języku angielskim. Od 2008 r. oferujemy specjalność International Business na I i II stopniu studiów, gdzie studenci mają możliwość współpracy w międzykulturowym środowisku. Liczymy, że nowa specjalność jeszcze tę wielokulturowość uzupełni - mówi dr hab. Monika Bąk, prof. UG, Dziekan Wydziału Ekonomicznego. - Liczymy również na kandydatów, których językiem macierzystym jest język polski, ale pracując w przedsiębiorstwach logistycznych czy zajmując się logistyką w korporacjach w naturalny sposób posługują się oni językiem angielskim. Studia te mogą doskonale wzmocnić ich kompetencje. Tym bardziej, że duży nacisk kładziemy na praktyczny wymiar zajęć i bezpośredni kontakt z przedstawicielami praktyki gospodarczej, którzy włączeni są w realizację wybranych przedmiotów.

Program studiów łączy zagadnienia związane z modelowaniem procesów logistycznych, zarządzaniem łańcuchami dostaw, zrównoważonym rozwojem mobilności miejskiej, podejmowaniem decyzji menedżerskich w logistyce, znaczeniem spedycji i transportu w logistyce oraz wykorzystaniem narzędzi informatycznych w logistyce i mobilności. Program studiów jest również uzupełniony o przedmioty pozwalające na poszerzenie wiedzy z zakresu szeroko pojętej mobilności, której kierunki rozwoju wyznaczają trendy na rynku usług transportowo-spedycyjno-logistycznych.

Specjalność Logistics and Mobility umożliwia studentom m.in. zdobycie kwalifikacji potrzebnych w pracy menedżera logistyki, zdobycie wiedzy o aktualnych trendach i kierunkach rozwoju mobilności i sektora transportu, obserwację realnych procesów logistycznych, dzięki organizowanym wizytom studyjnym w przedsiębiorstwach.  

Kto może rekrutować na ten kierunek? O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych.

Wymagane dokumenty

Rekrutacja ruszyła 1. czerwca i prowadzona jest internetowo w systemie IRK (Internetowej Rekrutacji Kandydatów). Rejestracja na kierunek Logistics and Mobility kończy się 15 lipca, 22 lipca pojawi się lista kandydatów, a 28 lipca ogłoszona zostanie lista osób przyjętych na studia. 

Elżbieta Michalak-Witkowska/Zespół Prasowy UG