Studentka UG laureatką programu Diamentowy Grant

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnął dziewiąty konkurs w ramach programu Diamentowy Grant. Wśród laureatów konkursu znalazła się studentka Uniwersytetu Gdańskiego, Natalia Miernik z Wydziału Oceanografii i Geografii UG.

Projekt studentki UG, Natalii Miernik pt.: „Wpływ łąk podwodnych Zostera marina na aktywność bioturbacyjną makrofauny w różnych warunkach temperaturowych” uzyskał finansowanie w programie Diamentowy Grant w wysokości blisko 220 tys. zł.

Program wspiera rozwój karier wybitnie uzdolnionych studentów studiów jednolitych magisterskich lub absolwentów studiów I stopnia prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy.

W tej edycji minister Wojciech Murdzek spośród 173 wnioskodawców wyłonił 69 laureatów.

Więcej informacji: MNiSW

Biuro Rzecznika Prasowego