Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla studentów. Trwają zapisy

grafika

W obliczu dzisiejszej rzeczywistości: pandemii COVID-19, wojny za naszą wschodnią granicą, codziennego pośpiechu, stresu i niepewności, pomoc psychologiczna dla wielu stała się niezwykle potrzebna. Niezależne Zrzeszenie Studentów przychodzi z pomocą! Z myślą o potrzebujących wsparcia studentach oferuje bezpłatne konsultacje psychologiczne, które będą się odbywać w formie zdalnej, za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.

Zgodnie z raportem "Zdrowie psychiczne studentów”, przeprowadzonym przez Centrum Analiz NZS w 2021 roku, 64 proc. studentów uważa, że dostęp do bezpłatnej pomocy psychologicznej jest niewystarczający.

- Chcąc pomóc osobom, które potrzebują wsparcia psychologicznego, Niezależne Zrzeszenie Studentów wraz z inicjatywą „The Presja” oferują bezpłatne konsultacje psychologiczne -  mówi Jakub Kruszyński, Wiceprzewodniczący ds. Studenckich Zarządu Krajowego Niezależnego Zrzeszenia Studentów. - Oferta adresowana jest również do osób niewymagających natychmiastowej pomocy, które podczas konsultacji mogą nauczyć się, jak radzić sobie z długotrwałym stresem, trudnymi emocjami i presją.

Konsultacje, które trwają 50 minut, wystartowały 17 października 2022 roku. Wciąż  można się zapisać - w tym celu wystarczy kliknąc w link: https://nzs.org.pl/konsultacje2022/. 

Istnieje możliwość dopasowania dnia i godziny konsultacji, a także wyboru terapeuty. Na podany podczas zapisów e-mail, uczestnik konsultacji otrzyma wiadomość z potwierdzeniem.

Jakub Kruszyński

 

Przypominamy, że na UG pomoc psychologiczną w formie konsultacji online prowadzi Centrum Wsparcia Psychologicznego UG. Zapisy na konsultacje z psychologiem odbywają się drogą mailową. Więcej informacji na stronie CWP UG.
Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG