Kryminalne zagadki Uczelni Fahrenheita

Podcast

Pod tym zagadkowym tytułem kryje się nazwa czwartego odcinka podcastu Uczelni Fahrenheita z cyklu „Rozmowy z Fahrenheitem”, w którym – nie tylko o nauce – rozmawiamy z przedstawicielami społeczności Uczelni Fahrenheita.

O różnych obliczach badań związanych z kryminalistyką opowiedzieli naukowcy, którzy na co dzień mają okazję rozwiązywać niezwykłe zagadki.

Gośćmi Dariusza Szretera, gospodarza podcastu, byli:

prof. dr hab. Ryszard Pawłowski – Kierownik Pracowni Biologii i Genetyki Sądowej Zakładu Medycyny Sądowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, ekspert z zakresu genetyki sądowej;

dr hab. Magdalena Śliwka-Kaszyńska, prof. PG – Katedra Chemii Organicznej Politechniki Gdańskiej, specjalistka od chemii archeologicznej;

dr Magdalena Kasprzak – adiunkt w Katedrze Prawa Karnego Procesowego i Kryminalistyki Uniwersytetu Gdańskiego, specjalistka od zagadnień z zakresu taktyki kryminalistycznej oraz psychologii sądowej.

Nasi rozmówcy dyskutowali o tym, jak można wykorzystać zasoby trzech Uczelni Fahrenheita w badaniach kryminalistycznych.

Opowiedzieli o genetyce sądowej, fałszerstwach dzieł sztuki, o tym, czy istnieje fałszerstwo idealne oraz o badaniach wariograficznych i analizie komunikacji niewerbalnej.

Słuchaj podcastu

FarU