Czytniki e-booków w ofercie Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego

Na zdjęciu Biblioteka Główna Uniwersytetu Gdańskiego

W Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego można wypożyczać już nie tylko książki. Pracownicy, doktoranci i studenci uczelni mogą wypożyczyć też czytnik e-booków wybierając spośród dwudziestu urządzeń typu Kindle Paperwhite i dwudziestu Kindle Oasis.

Wypożyczanie czytników e-booków to jedna z nowych usług oferowanych czytelnikom przez Bibliotekę Uniwersytetu Gdańskiego.

- Do takiego pomysłu zainspirowała nas rosnąca popularność e-booków. Nie bez znaczenia były także doświadczenia innych bibliotek, które od pewnego czasu proponują swoim czytelnikom taką usługę. Zaczęliśmy od udostępnienia czytelnikom 40 czytników e-książek. Pierwsze urządzenia zostały już wypożyczone, pozostałe są wciąż dostępne. Obecnie przyjęliśmy założenie, że wypożyczamy e-czytniki bez oferowania zawartości do nich – mówi Roman Tabisz, zastępca Dyrektora BUG.

Aby zamówić e-czytnik, wystarczy wysłać zamówienie pocztą elektroniczną na adres wypozyczalnia@ug.edu.pl. Pracownicy biblioteki przygotują go do odbioru i poinformują czytelnika (także mailowo), którego dnia i o której godzinie powinien się zgłosić po odbiór czytnika do Biblioteki Głównej.

Czytnik można wypożyczyć na miesiąc z możliwością pięciokrotnej prolongaty.

Biuro Rzecznika Prasowego