W Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego podczas wieczoru autorskiego z poetą Patrycjuszem Dziczkiem na tematy wokół tomiku My dorośli, zagubieni chłopcy rozmawiał dr Tomasz Snarski.
Najnowsze dzieło autora dotyka takich zagadnień, jak więzy rodzinne, proces dojrzewania oraz rola ojcostwa i wszystko to, co za nią idzie. W lirycznych pejzażach opowiada o niepewnej i delikatnej naturze, która skryta jest w każdym mężczyźnie.
Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się o okolicznościach powstawania tomiku oraz podjąć refleksję nad pojedynczymi utworami, które były odczytywane przez autora. Rozmowa oscylowała wokół rozważań o dorastaniu, niejednoznacznych granicach między liryką męską a kobiecą oraz roli bliskich w życiu człowieka.
W trakcie wydarzenia można było zakupić tomik wierszy.
Rozmowę poprowadził dr Tomasz Snarski, adiunkt w Katedrze Prawa Karnego Materialnego i Kryminologii na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, publicysta, poeta, autor tomików Przezpatrzenia, Werblista, Żmuty.
Patrycjusz Dziczek – urodzony w 1983 roku w Ornecie, poezją zainteresował się jako student Akademii Wychowania Fizycznego. W 2011 roku ukazał się jego debiutancki tomik poezji Polowanie na malinowy śnieg. Publikował m.in. w „Autografie”, „Migotaniach i przejaśnieniach”, „Tyglu Kultury”, czy „Poboczach”. Laureat wielu konkursów poetyckich. Twórca i założyciel kawiarenki artystycznej Młody Byron w Dworku Sierakowskich w Sopocie. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PSTTSR).
Publikacja sfinansowana ze środków Gdańskiego Funduszu Promocji Wydawnictw