Erasmus+ we wspomnieniach studentów – zapraszamy do obejrzenia filmiku!

EKS

Ponad 25 lat w Polsce i ponad 10 milionów osób, których życie zmieniło się dzięki podróżom w ramach programu Erasmus+ - obejrzyjcie z nami krótki film, na którym studenci Uniwersytetu Gdańskiego podzielili się swoimi niezapomnianymi  doświadczeniami z wyjazdów zagranicznych!

Erasmus+ to sztandarowy program Unii Europejskiej wspierający umiędzynarodowienie uczelni wyższych dzięki mobilności studentów, kadry akademickiej oraz pracowników administracji. Umożliwia odbycie semestru studiów na uczelni zagranicznej, realizowanie międzynarodowych projektów badawczych, nawiązywanie współpracy między ośrodkami akademickimi czy odbywanie międzynarodowych szkoleń i staży.

- Dzięki programowi Erasmus, nasza uczelnia zdobyła bogate doświadczenie w zakresie międzynarodowej mobilności studentów i pracowników, a także w budowaniu współpracy między uczelniami na arenie europejskiej - mówi Dyrektorka Biura Współpracy i Umiędzynarodowienia Magdalena Sawicz. - Kiedy myślę o przyszłości Erasmusa, życzyłabym sobie, aby program ten nadal był symbolem współpracy i jedności w różnorodności. Marzę o tym, aby studenci za kilka lat mieli możliwość studiowania na kilku uczelniach europejskich, przemieszczając się między kampusami, a zdobyte tam mikrodoświadczenia dawały możliwość uzyskania europejskiego dyplomu.

Więcej o programie Erasmus+ w Uniwersytecie Gdańskim na stronach:

Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez Koło Naukowe Neptun TV. Studenci Uniwersytetu Gdańskiego podzielili się swoimi niezapomnianymi wspomnieniami i doświadczeniami z wyjazdów zagranicznych w ramach programu Erasmus+. Czy Ty też marzysz o międzynarodowej przygodzie?

Oprac. Dorota Rybak/CKiP