Rozstrzygnięcie IV edycji konkursu prac dyplomowych z zakresu polsko-chińskiej współpracy gospodarczej

Znamy już autorów trzech najlepszych prac dyplomowych konkursu organizowanego od czterech lat przez Polsko Chińską Radę Biznesu. Nagrody w postaci rocznego stypendium w Chinach na wybranej uczelni oraz tabletów trafiły do laureatów z uczelni z Gdańska i Warszawy.

27 lutego 2020 roku w sali balowej Pałacu Raczyńskich, siedzibie Archiwum Głównego Akt Dawnych na warszawskiej starówce podczas noworocznego spotkania członków i partnerów Polsko Chińskiej Rady Biznesu ogłoszono zwycięzców czwartej edycji Konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu współczesnej współpracy gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej i Chińskiej Republiki Ludowej.

Organizatorem konkursu jest Polsko Chińska Rada Biznesu we współpracy z polskim oddziałem banku HSBC France oraz Haitong Bank. Konkurs odbył się pod patronatem Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.
Współorganizatorem ceremonii wręczenia nagród był w tym roku także Chopin Point Warsaw.

Do konkursu zgłoszono prace magisterskie i licencjackie z ośrodków akademickich w Gdańsku, Toruniu, Poznaniu, Katowicach, Krakowie i Warszawie, które według opinii członków Kapituły Konkursu były w tym roku na wyjątkowo wysokim poziomie merytorycznym.

I MIEJSCE

Magdalena Orłowska z Wydziału Ekonomicznego UG za pracę magisterską pt. „Wpływ zasad etykiety biznesowej na rozwój polsko-chińskiej współpracy gospodarczej. Analiza porównawcza polskiej i chińskiej etykiety biznesowej” przygotowaną na Uniwersytecie Gdańskim pod kierunkiem dr hab. Sylwii Pangsy-Kani, prof. UG.
Nagrodę rzeczową – wręczył Michał Mrożek, Prezes Zarządu HSBC France (Spółka Akcyjna) Oddział w Polsce.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Polsko Chińskiej Rady Biznesu

Wręczenie nagrody, źródło: pchrb.pl