Książka prof. UG wyróżniona Nagrodą Przeglądu Wschodniego

Fot. UG

Książka prof. dra hab. Zbigniewa Opackiego z Wydziału Historycznego UG pt. Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie 1919-1939 została wyróżniona Nagrodą Przeglądu Wschodniego im. Aleksandra Gieysztora w kategorii Nagroda Krajowa.

To już XXIX edycja nagrody przyznawanej przez kwartalnik „Przegląd Wschodni” najlepszej książce naukowej o tematyce wschodnioeuropejskiej wydanej w Polsce lub za granicą.

Nagroda Specjalna Przeglądu Wschodniego przyznawana jest również autorom za całokształt twórczości naukowej. Rada Programowa Przeglądu składa się z kilkudziesięciu osób o najwyższym autorytecie naukowym z Polski, Europy Wschodniej, Europy Zachodniej i USA, które wniosły wielki wkład w rozwój badań nad dziejami naszego regionu.

Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się 26 marca na Uniwersytecie Warszawskim.

„Przegląd Wschodni” jest kwartalnikiem naukowym ukazującym się od 1991 roku. Poświęcony jest dziejom Europy Wschodniej, historii i współczesności Polaków na Wschodzie oraz związkom Polski i Polaków z Europą Wschodnią i narodami tego regionu.
Dodano przez: EMW/Zespół Prasowy UG