,,My dorośli, zagubieni chłopcy”. Spotkanie z poetą Patrycjuszem Dziczkiem

książka

W Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego podczas wieczoru autorskiego z poetą Patrycjuszem Dziczkiem na tematy wokół tomiku My dorośli, zagubieni chłopcy rozmawiał dr Tomasz Snarski. 

Najnowsze dzieło autora dotyka takich zagadnień, jak więzy rodzinne, proces dojrzewania oraz rola ojcostwa i wszystko to, co za nią idzie. W lirycznych pejzażach opowiada o niepewnej i delikatnej naturze, która skryta jest w każdym mężczyźnie.

Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się o okolicznościach powstawania tomiku oraz podjąć refleksję nad pojedynczymi utworami, które były odczytywane przez autora. Rozmowa oscylowała wokół rozważań o dorastaniu, niejednoznacznych granicach między liryką męską a kobiecą oraz roli bliskich w życiu człowieka.

W trakcie wydarzenia można było zakupić tomik wierszy.

Rozmowę poprowadził dr Tomasz Snarski, adiunkt w Katedrze Prawa Karnego Materialnego i Kryminologii na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, publicysta, poeta, autor tomików Przezpatrzenia, Werblista, Żmuty.

Patrycjusz Dziczek – urodzony w 1983 roku w Ornecie, poezją zainteresował się jako student Akademii Wychowania Fizycznego. W 2011 roku ukazał się jego debiutancki tomik poezji Polowanie na malinowy śnieg. Publikował m.in. w „Autografie”, „Migotaniach i przejaśnieniach”, „Tyglu Kultury”, czy „Poboczach”. Laureat wielu konkursów poetyckich. Twórca i założyciel kawiarenki artystycznej Młody Byron w Dworku Sierakowskich w Sopocie. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PSTTSR).

Publikacja sfinansowana ze środków Gdańskiego Funduszu Promocji Wydawnictw.

Publikacja sfinansowana ze środków Gdańskiego Funduszu Promocji Wydawnictw

Estera Pyszczorska, studentka III roku filologii polskiej (spec. publicystyczno-dziennikarska) na Uniwersytecie Gdańskim