Spotkanie Rektorów UG

Rektorzy Seniorzy byli gośćmi rektora prof. Piotra Stepnowskiego. Panowie spotkali się w Sali Portretowej Biblioteki Głównej Uniwersytetu Gdańskiego, żeby porozmawiać o zmianach w uczelni i planach rozwoju.

Zaproszeni zostali prof. Zbigniew Grzonka, prof. Marcin Pliński, prof. UG Andrzej Ceynowa i prof. Bernard Lammek.

- Chciałbym czerpać z doświadczenia moich poprzedników, którzy nie tylko tworzyli historię Uniwersytetu Gdańskiego, ale ich działania wywarły wpływ na naszą przyszłość - powiedział otwierając spotkanie rektor prof. Piotr Stepnowski.

Rektor prof. Marcin Pliński zauważył, że po raz pierwszy Rektorzy Seniorzy zostali zaproszeni na takie spotkanie razem.

Kadencje każdego z Rektorów przypadły na różne okresy polityczne i gospodarcze, różnych ministrów oraz ministerstwa i reformy nauki, mają więc oni różne doświadczenia w kierowaniu uczelnią. Rektor prof. Piotr Stepnowski przedstawił zaproszonym gościom wizję rozwoju Uniwersytetu i zmian, które już wprowadza i planuje wprowadzić. Pytał też o ich zdanie dotyczące owych planów.

- Słuchaj nas, ale rób swoje - podkreślił Rektor Senior prof. Zbigniew Grzonka.

Urzędujący Rektor zapowiedział, że było to pierwsze, lecz nie ostatnie spotkanie rektorów.

Rektorzy Uniwersytetu Gdańskiego. Fot. Arek Smykowski/UG
Zespół Prasowy UG