Executive Master of Business Administration – studia dla menadżerów

Studia Podyplomowe Executive Master of Business Administration Uniwersytetu Gdańskiego, skierowane do menedżerów średniego i wyższego szczebla, kształcą kadrę kierowniczą od blisko 25 lat. – EMBA na UG to nie tylko profesjonalna wiedza i kompetencje, które nasi słuchacze zdobywają, ale także relacje nawiązywane na długie lata – mówi dr Renata Orłowska, kierownik studiów.

Program tych międzywydziałowych studiów niestacjonarnych, trwających cztery semestry i prowadzonych przez Wydział Ekonomiczny UG, skierowany jest głównie do menedżerów średniego i wyższego szczebla. Celem studiów EMBA jest bowiem rozwijanie i pogłębianie wiedzy menedżerskiej oraz doskonalenie zdobytych wcześniej umiejętności i kompetencji.

Czytaj również: Trwa rekrutacja na studia podyplomowe na UG

- Gdy Wydział Ekonomiczny wraz z Wydziałem Zarzadzania Uniwersytetu Gdańskiego utworzył pierwszy program we współpracy z Copenhagen Business School z Danii, Univeristy of Antwerp z Belgi i HTW Berlin z Niemiec, studia MBA raczkowały na polskim rynku. Byliśmy jednym z pierwszych programów - mówi dr Renata Orłowska. - W początkowych edycjach wśród uczestników kursu dominowali mężczyźni. Z czasem jednak mocno się to zmieniło - dziś przeważają kobiety - w grupach 25-osobowych mamy dwóch, może trzech mężczyzn.

Informacje o rekrutacji na EMBA

Kursantami pierwszych edycji byli głównie absolwenci kierunków technicznych i medycznych zatrudnieni w dużych korporacjach. Dziś to zarówno absolwenci kierunków technicznych, jak i ekonomicznych, humanistycznych, nauk przyrodniczych, pracujący zarówno w dużych przedsiębiorstwach, jak i MŚP, a także w sferze budżetowej. Obecnie coraz częściej uczestnikami kursu są pracownicy naukowo-badawczy, kierujący dużymi międzynarodowymi projektami.

- Studia EMBA na UG to nie tylko profesjonalna wiedza i kompetencje, które nasi słuchacze zdobywają, ale także relacje nawiązywane na długie lata - dodaje dr Renata Orłowska. - Poza zajęciami nastawionymi na doskonalenie wiedzy i umiejętności słuchaczy, oferujemy sesje wyjazdowe zarówno w Polsce, jak i za granicą, których głównym celem jest integracja samych słuchaczy, jak również słuchaczy i wykładowców, co sprawia, że wielu absolwentów EMBA UG w ramach spotkań z praktykami chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą ze studentami.

Absolwenci EMBA UG są zrzeszeni w Stowarzyszeniu Absolwentów MBA UG, co wzmacnia ich relacje po zakończeniu studiów.

Wśród wykładowców są zarówno wykładowcy akademiccy, jak i praktycy z Polski i ze świata.  Od lat studenci UG mają możliwość uczestniczenia w zajęciach z Michelem Muszyńskim, absolwentem INSEAD, współtwórcą i dziekanem w latach 200-2007 French Institute of Management w Warszawie, jak również autorem licznych gier symulacyjnych dla studentów MBA, podobnie jak z Jurisem Ulmanisem, profesorem przedsiębiorczości/marketingu, ekspertem od nauki przez doświadczenie, współzałożycielem symulacji eksperymentalnych, który dzieli się ze studentami swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu różnic kulturowych i zarządzania kryzysem.

- Jesteśmy jedynym programem w Polsce, który oferuje słuchaczom EMBA zajęcia na temat roli Światowej Organizacji handlu (WTO) dla biznesu międzynarodowego, prowadzone przez najwyższych oficerów WTO z Genewy – dodaje dr R. Orłowska. - Gościliśmy, Victora de Prado- dyrektora Departamentu Negocjacji Handlowych w WTO, Stefania Bernabe- specjalista ds. gospodarczych, Wydział Handlu i Środowiska, WTO, Roberto Florentiono – doradcą ds. handlu międzynarodowego w WTO.

Ukończenie kursu EMBA zapewnia wiedzę z zakresu biznesu i zarządzania. Studia przeznaczone są dla osób z wyższym wykształceniem zarówno ekonomicznym, jak i nieekonomicznym. Zajęcia przygotowane są przede wszystkim z myślą o osobach, które zajmują lub będą zajmować kierownicze stanowiska w przedsiębiorstwach i instytucjach, a także o osobach, które postanowiły zdobyć nową specjalizację.

Zapisy na studia podyplomowe Executive Master of Business Administration na UG trwają do 20 września 2021 r.

EMW/Zespół Prasowy UG