Organizatorzy konferencji z nagrodą w konkursie "Mistrzowie Współpracy Fahrenheita"
- To nie cel, a droga, którą podążamy jest najważniejsza - piszą organizatorzy konferencji „Co dalej?”, która zajęła III miejsce w konkursie „Mistrzowie Współpracy Fahrenheita”. Już 13 kwietnia br. odbędą się pierwsze warsztaty promocyjne, podczas których porozmawiamy o przyszłości naszego społeczeństwa. Jak się umiejętnie komunikować? Co zrobić, aby nasze miasto było przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami? Jak mówić o seksie? Zapiszcie się i zobaczcie sami.
Konferencja „Co dalej?” i wszystkie wydarzenia towarzyszące to łączona inicjatywa studentów z SKN Psychologii (GUMed), SKN Inspiar (UG) oraz KN Inżynierii Dźwięku i Obrazu (PG). Na swój cel - utworzenia miejsca do rzetelnej i wnikliwej dyskusji - wygrali w konkursie FarU 5000 zł.
Główny element projektu stanowi dwudniowa konferencja zaplanowana na maj, podczas której uczestnicy i paneliści będą szukać wielu odpowiedzi na pytanie „Co dalej?”. Wokół tego wydarzenia zorganizowano także warsztaty, podcasty, pokazy, a nawet debatę oksfordzką. Pierwsza z tych inicjatyw ruszy już 13 kwietnia o 16:00 na wszystkich trzech Uczelniach Fahrenheita:
- „Jak mówić o seksie?” - 13.04 o godz. 16:00 na Politechnice Gdańskiej (sala 204 NE budynku nowego ETI)
- „O komunikacji słów kilka” -13.04 o godz.16:00 na Politechnice Gdańskiej (sali 205 NE budynku nowego ETI.)
- „Świat freeganizmu” - 13.04 o godz. 16:00 na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym (w sali 202 przy ul. Tuwima 15.)
- „Niepełnosprawność w mieście” - 13.04 o godz. 16:00 na Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Nauk Społecznych UG w sali C213-C214)
- „Możesz zrobić krok do przodu” - 13.04 o godz. 16:00 na Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego w sali C211-C212)
- „Solidarni jak drzewa- kąpiel leśna” - 15.04 o godz. 12:00 (w Parku Jaśkowej Doliny)
Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy.
- Chcemy, aby otwarty dialog i kwestie, które zostaną poruszone podczas wydarzenia, nie dawały jednoznacznej odpowiedzi – wręcz przeciwnie, by służyły jako punkty zaczepienia, wskazówki do podążania ścieżkami wszelkich ewentualności - wyjaśniają organizatorzy.
Zapraszamy także do obserwowania strony konferencji na Facebooku.