Nowe projekty rozwojowe w UG

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

W ostatnim czasie Uniwersytet Gdański uzyskał środki na realizację następujących projektów rozwojowych:

• „Pomorski Hub Innowacji Cyfrowych” - Digital Europe Programme (DIGITAL 2021-2027). Kierownikiem projektu ze strony UG jest dr Magdalena Markiewicz z Wydziału Ekonomicznego.
  • ‘Young People Network for Balticness 2.0. Enhancing capacity for strategic narratives on identity with young people in the Baltic Sea Region’ (YoPeNET 2.0) - Program Project Support Facility (PSF) Rady Państw Morza Bałtyckiego. Kierownikiem projektu po stronie UG jest dr hab. Kazimierz Musiał, prof. UG z Wydziału Filologicznego.
  • „Koncepcja budowy infrastruktury metrologicznej  w obszarze akustyki podwodnej w GUM" – Program Polska Metrologia. Kierownikiem projektu po stronie UG jest prof. dr hab. Jarosław Tęgowski z Wydziału Oceanografii i Geografii.
  • „Pomiar promieniotwórczego radonu w pomieszczeniach zamkniętych przy użyciu komory Lucasa – cykl dydaktyczny Uniwersytetu Gdańskiego służący zwiększeniu świadomości społecznej na temat promieniotwórczości” – darowizna Fundacji Energa. Kierownikiem projektu jest dr Grzegorz Olszewski z Wydziału Chemii.
  • „Genisteina w chorobie Alzheimera – badania na modelach zwierzęcych” – darowizna Fundacji ORLEN. Kierownikiem projektu jest prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn z Wydziału Biologii.
2022-07-07
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 7 Lipiec, 2022 - 10:21; osoba wprowadzająca: Marta Kontowska Ostatnia zmiana: czwartek, 7 Lipiec, 2022 - 10:22; osoba wprowadzająca: Marta Kontowska