Nowy projekt Biura Karier Uniwersytetu Gdańskiego dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

Celem projektu „Pozytywne Biuro Karier” jest zwiększenie zatrudnienia 100 młodych, biernych zawodowo osób.

W ramach Projektu dla każdego uczestnika zostanie określona indywidualna ścieżka wsparcia. Każdy uczestnik skorzysta z doradztwa zawodowego i psychologicznego, warsztatów kształtujących kompetencje niezbędne do znalezienia i utrzymania zatrudnienia, weźmie udział w szkoleniach zawodowych. Większość uczestników będzie miała możliwość udziału w stażach zawodowych. Uczestnicy otrzymają także wsparcie dodatkowe, w tym: stypendia, zwrot kosztów dojazdu, zwrot kosztów opieki nad osobami zależnymi.

Dzięki Projektowi:

- wzrośnie poziom kompetencji miękkich uczestników w tym: przedsiębiorczość komunikatywność, otwartość, odpowiedzialność, umiejętność współpracy;

- wzrośnie świadomości uczestników na temat własnych predyspozycji, konieczności podnoszenia kwalifikacji oraz czynników decydujących o wzroście szans na znalezienie zatrudnienia;

- uczestnicy zostaną zmobilizowani do działania, nabędą cenione kwalifikacje i doświadczenie zawodowe.

Projekt przyczyni się również do nawiązania ścisłej współpracy Uniwersytetu Gdańskiego z organizacjami pozarządowymi oraz przedsiębiorstwami.

Projekt będzie realizowany w konsorcjum składającym się z: Fundacji Pozytywne Inicjatywy (Lider), Uniwersytetu Gdańskiego (Partner), Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości (Partner).

Kierownikiem Projektu z ramienia Uniwersytetu Gdańskiego jest mgr Izabela Charun z Biura Karier.

Strona www Projektu: http://www.pozytywneinicjatywy.pl/Pozytywne-biuro-karier

FB: https://www.facebook.com/PozytywneBiuroKarier/

2017-03-08
Pokaż rejestr zmian