Nowy projekt „Wieże fotokatalityczne do oczyszczania powietrza w aglomeracjach miejskich otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Pomorskie projekty badawczo-rozwojowe”.

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

Celem projektu jest zaprojektowanie, zbudowanie oraz przetestowanie wieży fotokatalitycznej służącej do oczyszczania powietrza w aglomeracjach miejskich. Proponowane wieże fotokatalityczne pozwolą na jednoczesne usuwanie lotnych związków organicznych (VOCs), związków nieorganicznych (takich jak NOx oraz SO2), pyłów oraz mikroorganizmów, a tym samym na polepszenie jakości powietrza w aglomeracjach miejskich. Instalacja zostanie zlokalizowana na terenie kampusu Uniwersytetu Gdańskiego, co z jednej strony umożliwi degradacje zanieczyszczeń emitowanych przez samochody przy pobliskiej arterii miejskiej (Aleja Grunwaldzka), a z drugiej strony będzie wykorzystana do celów edukacyjnych.

Budżet projektu to 400 000 zł. Kierownikiem projektu jest dr Mirosław Czapiewski, Kanclerz Uniwersytetu Gdańskiego.

2017-08-31
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 31 Sierpień, 2017 - 12:54; osoba wprowadzająca: Marta Kontowska Ostatnia zmiana: wtorek, 24 Kwiecień, 2018 - 13:16; osoba wprowadzająca: Marta Kontowska