Dwa projekty w ramach Programu GOSPOSTRATEG będą realizowane w UG

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki I konkursu na projekty otwarte w ramach programu strategicznego „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” – GOSPOSTRATEG. Na liście rankingowej wniosków ocenionych pozytywnie i rekomendowanych do dofinansowania znalazły się dwa projekty, w których Uniwersytet Gdański jest partnerem. Są to:

• „Konsorcjum eksportowe jako element polityki rozwoju gospodarczego i konkurencyjności” – prof. dr hab. Ewa Oziewicz, Wydział Ekonomiczny

Celem projektu jest stworzenie warunków dla aktywizacji eksportu w grupie małych i średnich przedsiębiorców poprzez opracowanie strategii rozwoju konsorcjów eksportowych w Polsce oraz systemowych rozwiązań w zakresie polityki wsparcia dla takich konsorcjów.

Budżet Uniwersytetu Gdańskiego to 400 000 PLN.

• „Obywatele decydują” - dr hab. Piotr Uziębło, prof. nadzw., Wydział Prawa i Administracji

Podstawowym celem projektu jest doprowadzenie do zmian w ustawie o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli, które pozwolą na wykorzystanie technologii informatycznych w procesie zbierania podpisów, popierających projekty obywatelskie oraz kampanii promocyjnej, służącej popularyzacji takich projektów, a także spowodują uproszczenie procedur i pozwolą na korzystanie przez inicjatorów z pomocy organów administracji publicznej przy tworzeniu takich projektów.

Budżet Uniwersytetu Gdańskiego to 336 750 PLN.

Więcej informacji:

2018-03-29
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 29 Marzec, 2018 - 10:30; osoba wprowadzająca: Marta Kontowska Ostatnia zmiana: wtorek, 24 Kwiecień, 2018 - 13:12; osoba wprowadzająca: Marta Kontowska