Uniwersytet Gdański partnerem w projekcie MOST DANYCH, dofinansowanym w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

Liderem projektu „MOST DANYCH. Multidyscyplinarny Otwarty System Transferu Wiedzy – etap II: Open Research Data” jest Politechnika Gdańska, a drugim partnerem Gdański Uniwersytet Medyczny. Projekt zakłada budowę repozytorium nauki, pozwalającego w łatwy i intuicyjny sposób wyszukiwać oraz uzyskiwać dostęp do szeroko rozumianych zasobów nauki, adresowanych do szerokiego grona odbiorców: nie tylko do środowiska naukowego (pracowników naukowych i doktorantów) i studentów, ale również przedsiębiorców i społeczeństwa informacyjnego (w szczególności nauczycieli i uczniów różnych szczebli edukacji).

Wartość projektu dla całego konsorcjum to ponad 26,7 mln PLN.

Kierownikiem projektu po stronie UG jest prof. dr hab. Adam Krężel z Wydziału Oceanografii i Geografii.

Wyniki konkursu POPC

2018-09-10
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 10 Wrzesień, 2018 - 13:58; osoba wprowadzająca: Marta Kontowska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 10 Wrzesień, 2018 - 13:58; osoba wprowadzająca: Marta Kontowska