Komisja proponuje podwojenie środków na program Erasmus

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

Komisja proponuje zwiększenie budżetu programu Erasmus w latach 2021–2027 do kwoty 30 mld euro, z czego 25,9 mld euro zostanie przeznaczonych na kształcenie i szkolenie, 3,1 mld euro – na młodych ludzi, 550 mln euro – na sport.

Z możliwości programu Erasmus już korzystają miliony młodych Europejczyków, aby studiować, szkolić się i odbywać wolontariat za granicą. W ten sposób zdobywają nowe doświadczenia, poszerzają wiedzę o Europie i zwiększają swoje przyszłe szanse na rynku pracy. Dysponując dwukrotnie większymi środkami, program Erasmus będzie jeszcze bardziej skuteczny we wspieraniu kluczowych celów politycznych, takich jak utworzenie do roku 2025 europejskiego obszaru edukacji, wzmocnienie pozycji młodzieży oraz promowanie tożsamości europejskiej dzięki polityce w dziedzinie młodzieży, edukacji i kultury.

Więcej informacji o nowej perspektywie Programu Erasmus+

2019-04-18
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 18 Kwiecień, 2019 - 09:08; osoba wprowadzająca: Marta Kontowska Ostatnia zmiana: czwartek, 18 Kwiecień, 2019 - 09:08; osoba wprowadzająca: Marta Kontowska