Cel studiów
Głównym celem studiów podyplomowych jest podniesienie kompetencji pracowników sektora kolejowego, który stanowi istotną część gospodarki narodowej. W ostatnim okresie jego znaczenie rośnie w związku z priorytetami polityki rozwoju transportu Unii Europejskiej. W związku z powyższym, obserwuje się dynamiczny rozwój tego sektora, dla którego niezbędna jest kadra wyposażona w nowoczesne kompetencje, zarówno od strony procesów zarządzania poszczególnymi podmiotami wchodzącymi w skład tego sektora jak i jego organizacji jako całości
Czas trwania i forma studiów
Studia podyplomowe prowadzone w formie studiów niestacjonarnych w cyklach dwutygodniowych. Zajęcia prowadzone będą w piątki od godziny 15.15 i soboty od godziny 8.00.
Uwagi
Wysokość opłaty semestralnej dla edycji rozpoczynającej się w roku akademickim 2023/2024 wynosi - 2 500 zł, a całościowej - 5 000 zł.
- Organizacja studiów podyplomowych
-
Plan studiów
Załącznik Rozmiar Plan Studiów Podyplomowych Organizacja i zarządzanie w transporcie kolejowym 164.26 KB Kryteria zaliczenia studiów podyplomowych
Pozytywne rozliczenie wszystkich realizowanych przedmiotów oraz złożenie pracy dyplomowej i jej pozytywna ocena przez promotora.
- Sylwetka absolwenta
-
Absolwent Studiów Podyplomowych Organizacja i zarządzanie w transporcie kolejowym przygotowany będzie do podejmowania współczesnych wyzwań związanych z zarządzaniem całymi organizacjami sektora kolejowego w Polsce, bądź poszczególnymi procesami występującymi w organizacjach w tym sektorze oraz skutecznego rozwiązywania różnego rodzaju problemów z tym związanych. Absolwent będzie mógł pełnić role kierownicze oraz z powodzeniem i w sposób kompetentny wywiązywać się z obowiązków na stanowiskach kierowniczych średniego bądź wyższego szczebla w tym sektorze.
- Opłaty
-
Wysokość opłaty semestralnej dla edycji rozpoczynającej się w roku akademickim 2026/2027 wynosi - 3 000 zł, a całościowej - 6 000 zł.
- Kadra
-
Kierownik studiów podyplomowych
dr hab. Jarosław Waśniewski, prof. UG (UG)
Kontakt
Wykładowcy
Kadrę dydaktyczną Studiów Podyplomowych Organizacja i zarządzanie w transporcie kolejowym stanowią cenieni pracownicy dydaktyczno-naukowi z Wydziału Zarządzania i Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego - wybitni specjaliści w poszczególnych obszarach kształcenia wchodzących w skład tych studiów, a także wybitni praktycy sektora kolejowego zatrudnieni na stanowiskach kierowniczych w tym sektorze, będący specjalistami w poszczególnych obszarach kształcenia i jednocześnie liderami zmian oraz nowego podejścia do zarządzania poszczególnymi procesami i organizacjami wchodzącymi w skład systemu transportu kolejowego w Polsce oraz sektorem kolejowym jako całością.
Kontakt
-
Organizator
Kontakt
Kontakt z biurem
Obsługa administracyjna: mgr Irena Spionek
Mapa + adres
Wydział Zarządzaniaul. Armii Krajowej 101
81-824 Sopot



