Zbiórka darów dla uchodźców na granicy

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

Szanowni Państwo,

Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce darów dla potrzebujących na granicy.

Zbiórka jest inicjatywą pracowników Uniwersytetu Gdańskiego z Wydziału Zarządzania (dr Jędrzej Strumiłło, dr Joanna Litwin) i Wydziału Nauk Społecznych (dr Michalina Rutka), którzy założyli komitet społeczny do przeprowadzenia zbiórki: „Społeczność Akademicka dla potrzebujących” (nr zbiórki MSWiA - 2021/3207/KS)

Cele zbiórki są tak naprawdę dwa: pomoc uchodźcom – przede wszystkim dzieciom oraz co równie istotne – uwrażliwienie całej społeczności akademickiej Uniwersytetu Gdanskiego na los osób na granicy.

W zbiórkę zaangażowani się studenci Wydziału Zarządzania, Wydziału Ekonomicznego i Wydziału Nauk Społecznych. Bez ich pomocy byłoby trudno wszystko zorganizować.

W ramach akcji współpracujemy z inicjatywą Rodziny Bez Granic, dzięki której kontaktom wiemy co zbierać i komu przekazać dary.

Dary zbieramy na wymienionych Wydziałach (miejsca będą oznaczone plakatami i będą wolontariusze) ale zapraszamy inne Wydziały UG do włączenia się do akcji.

Akcji patronuje również Prezydent Miasta Gdańska

Co zbieramy i dla kogo:

1. Dary będą dostarczone do obozu dla uchodźców pod Grudziądzem. Część trafi również do szpitala w Hajnówce. Temat jest dynamiczy w zależności od zapotrzebowania danego ośrodka.
  2. Lista potrzebnych rzeczy poniżej:

ŻYWNOŚĆ:

- mąka

- ryż, kasza

- soczewica, fasola, ciecierzyca, groch

- herbata, cukier

- przyprawy: papryka, kumin, kolendra, cynamon

- suszone daktyle, morele

- orzechy, migdały, rodzynki, sezam

- oliwa

- miód

DLA DZIECI: