Program PROM Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej NAWA

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

Do 2 lipca 2018 r. do godz. 15:00 trwa nabór wniosków za pośrednictwem systemu teleinformatycznego NAWA w ramach programu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej pn. Prom. Celem programu jest doskonalenie kompetencji doktorantów i kadry akademickiej z Polski i zagranicy, w tym pochodzących spoza UE, poprzez międzynarodową wymianę stypendialną. Pojedynczy projekt może uzyskać finansowanie do 750 000 zł.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej sfinansuje wybrane projekty uczelni oraz jednostek naukowych prowadzących kształcenie oferujące stypendia na sfinansowanie kosztów związanych z uczestnictwem doktorantów i kadry akademickiej w krótkich formach kształcenia (trwających od 5 do 30 dni) o międzynarodowym charakterze.

Za krótkie form kształcenia uznane są:

• prowadzenie zajęć dydaktycznych,
  • udział w konferencjach,
  • szkołach letnich/zimowych,
  • kursach,
  • warsztatach,
  • stażach i wizytach studyjnych,
  • pobyt związany z pozyskiwaniem materiałów do pracy dydaktycznej lub naukowej,
  • pobyt związany nabyciem umiejętności obsługi unikatowej aparatury badawczej lub zwiększeniem umiejętności  związanych z pisaniem międzynarodowych wniosków grantowych.

Program kierowany jest głównie do doktorantów: muszą oni stanowić co najmniej 80% uczestników każdego projektu. Dodatkowo, w projektach mogą brać udział przedstawiciele kadry akademickiej - osoby będące nauczycielami akademickimi, jednak ich liczba nie może przekroczyć 20% wszystkich uczestników.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć w jego regulaminie, który dostępny jest na stronie internetowej organizatora.

Strona internetowa programu PROM.

2018-05-24
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 24 Maj, 2018 - 09:06; osoba wprowadzająca: Tadeusz Zaleski Ostatnia zmiana: czwartek, 24 Maj, 2018 - 09:06; osoba wprowadzająca: Tadeusz Zaleski