Wkrótce nabór w Programie Edukacja w ramach funduszy norweskich i EOG

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

Ponad 90 mln zł na edukację dla instytucji z całej Polski – to najnowsza oferta Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Operatora Programu Edukacja.

Program Edukacja to nowa inicjatywa edukacyjna realizowana ze środków Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021, w której wnioskować o dofinansowanie mogą podmioty na wszystkich poziomach kształcenia, począwszy od edukacji wczesnoszkolnej. Głównym celem jest zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy Polską a Państwami - Darczyńcami tj. Islandią, Liechtensteinem i Norwegią.

Beneficjentami funduszy mogą zostać publiczne lub prywatne placówki edukacyjne na wszystkich poziomach kształcenia (edukacja szkolna, wyższa, zawodowa, kształcenie ustawiczne) oraz instytucje lub organizacje działające w obszarze edukacji pozaformalnej na ww. poziomach kształcenia (np. organizacje non-profit, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe czy ośrodki szkoleniowe). Program skierowany jest również do organów publicznych na szczeblu lokalnym, regionalnym lub krajowym.

Działania programowe mają za zadanie wspierać rozwój kadr pracujących w obszarze edukacji oraz, poprzez realizację działań programowych, wzmacniać jakość i dostęp do wiedzy w Polsce.

Program Edukacja zbudowany jest z czterech komponentów:

  • profesjonalny rozwój kadry,
  • mobilność w szkolnictwie wyższym,
  • współpraca instytucjonalna w obszarze kształcenia i szkolenia zawodowego (VET),
  • współpraca instytucjonalna we wszystkich sektorach edukacji.

W ramach mobilności w szkolnictwie wyższym możliwa będzie:

  • mobilność studentów:
  • na studia – wyjazdy polskich studentów oraz przyjazdy studentów z Państw-Darczyńców na okres studiów trwający od 3 do 12 miesięcy w jednym roku akademickim;
  • na praktykę – wyjazdy studentów polskich i przyjazdy studentów z Państw-Darczyńców na praktyki do współpracujących instytucji lub przedsiębiorstw na okres od 2 do 12 miesięcy w jednym roku akademickim.
  • mobilność pracowników uczelni - trwające maksymalnie 6 tygodni mobilności:
  • nauczycieli akademickich pomiędzy uczelniami z Polski i z Państw-Darczyńców w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych;
  • polskich pracowników pomiędzy uczelniami z Polski i z Państw-Darczyńców w celu realizacji staży „job shadowing”, udziału w seminariach, szkoleniach, warsztatach i konferencjach, doskonalących umiejętności i poszerzających wiedzę w danej dziedzinie;
  • przedstawicieli przedsiębiorstw z Polski i z Państw – Darczyńców w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych dla studentów na uczelni przyjmującej.

Więcej informacji o Programie Edukacja

Data publikacji
2019-05-28
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 28 Maj, 2019 - 12:05; osoba wprowadzająca: Marta Kontowska Ostatnia zmiana: wtorek, 28 Maj, 2019 - 12:05; osoba wprowadzająca: Marta Kontowska