Zwiększone finansowanie projektu dr hab. Danuty Gutowskiej-Owsiak, prof. UG na badania nad COVID-19 (POIR FIRST TEAM)

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła wyniki oceny wniosków składanych przez beneficjentów aktualnych projektów finansowanych w ramach działania 4.4. Programu Operacyjnego inteligentny Rozwój, dotyczących zwalczania pandemii COVID-19. Nowe zadania badawcze musiały dotyczyć tematyki związanej z pandemią COVID-19, np. zagadnień biologicznych koronawirusa SARS-CoV-2, medycznych, epidemicznych, diagnostycznych, związanych z zarządzaniem kryzysowym itp.

Dr hab. Danuta Gutowska-Owsiak, prof. UG z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii otrzymała dodatkowe finansowanie dla swojego  projektu „Egzosomy wydzielane przez keratynocyty w indukcji alergii i tolerancji na alergeny środowiskowe”.

W ramach kontynuacji oraz rozszerzenia oryginalnego projektu First TEAM, razem z prof. Jonathanem Heddle (MCB Kraków), zaplanowano projekt „Sztuczne egzosomy jako nowe podejście do szczepionki przeciw COVID-19”, dotyczący zaprojektowania i wygenerowanie sztucznych egzosomów (ArtExo), mających na celu przetestowanie nowego sposobu indukcji odpowiedzi przeciwwirusowej.

W sumie uzyskano środki w kwocie 2 647 500 PLN, z czego 1 227 500 PLN otrzymają badacze Uniwersytetu Gdańskiego. Projekt będzie realizowany do września 2022 r.

2020-06-17
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 17 Czerwiec, 2020 - 13:05; osoba wprowadzająca: Marta Kontowska Ostatnia zmiana: środa, 17 Czerwiec, 2020 - 13:05; osoba wprowadzająca: Marta Kontowska