Praktyka

Judyta
Kierunek: Dyplomacja
Wydział Nauk Społecznych
Service Civil International Österreich
Praktyka, semestr zimowy 2019 / 2020
Mój dwumiesięczny staż w międzynarodowej organizacji SCI Austria był niesamowitym doświadczeniem.  Było to dla mnie niemałe wyzwanie, ale jego efekty przerosły moje oczekiwania. Wiele się nauczyłam, poznałam ciekawych ludzi i poradziłam sobie z licznymi trudnościami, które bardzo mnie umocniły. 
Nauczyłam się, jak promować ideę pokoju i zrozumienia międzykulturowego między ludźmi z różnych środowisk kulturowych, tworząc i koordynując projekt edukacyjno-społeczny „Living Library Vienna”. Celem projektu było umożliwienie austriackim dzieciom lepszego zrozumienia świata i jego różnorodności, aby pomóc w tworzeniu bardziej integracyjnych i spójnych społeczności w obrębie różnic kulturowych, religijnych, społecznych i etnicznych. W zespole  byłam odpowiedzialna za: budowanie sieci z lokalnymi partnerami: organizacjami pozarządowymi, szkołami i współpracę z nimi, tworzenie mediów społecznościowych, projektowanie strony internetowej, prowadzenie lokalnej grupy wolontariuszy oraz organizowanie warsztatów i sesji plenarnych.
Dzięki możliwości wyjazdu na praktyki Erasmus+ jestem bardziej tolerancyjna wobec wartości i zachowań innych osób, bardziej otwarta i ciekawa nowych wyzwań, a co ważniejsze jestem nauczyłam się  współpracować z ludźmi z innych środowisk i kultur.
Dziękuję za tę możliwość rozwoju!
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 8 Lipiec, 2020 - 09:39; osoba wprowadzająca: Joanna Szymańska Ostatnia zmiana: środa, 8 Lipiec, 2020 - 09:39; osoba wprowadzająca: Joanna Szymańska