1. CO DECYDUJE O PRZYJĘCIU NA STUDIA PODYPLOMOWE?
O przyjęciu na studia podyplomowe w zdecydowanej większości decyduje kolejność zgłoszeń dokonywanych w systemie IRK. Na niektórych studiach decyduje wynik postępowania kwalifikacyjnego, o ile takie zostało przeprowadzone.
2. NA JAKICH KIERUNKACH OBOWIĄZUJĄ EGZAMINY WSTĘPNE I ROZMOWY KWALIFIKACYJNE?
SP EMBA (międzywydziałowe) - rozmowa kwalifikacyjna po polsku i angielsku;
SP Italianistyczne - rozmowa kwalifikacyjna;
SP Logopedyczne - rozmowa kwalifikacyjna;
SP Tłumaczenia ustne - rozmowa kwalifikacyjna;
SP Psychologia przywództwa w organizacjach - rozmowa kwalifikacyjna.
3.KTO MOŻE SIĘ ZAPISAĆ NA STUDIA PODYPLOMOWE?
Podstawowym warunkiem uczestniczenia w kształceniu podyplomowym jest posiadanie pełnej kwalifikacji co najmniej na poziomie 6 Polskiej Ramy Kwalifikacji uzyskaną w systemie szkolnictwa wyższego i nauki - dyplom ukończenia studiów wyższych: licencjackich, inżynierskich lub magisterskich bądź równoważny.
4. BRAŁEM UDZIAŁ W REKRUTACJI NA SP W ZESZŁYM ROKU, CZY MOGĘ KORZYSTAĆ ZE SWOJEGO KONTA W TYM ROKU?
Kandydat ubiegający się o przyjęcie na studia po raz kolejny, może skorzystać z istniejącego już konta.
5. CZY MOŻNA STUDIOWAĆ DWA KIERUNKI JEDNOCZEŚNIE?
W świetle obecnych przepisów prawnych, każdy może studiować dowolną ilość kierunków, na różnych uczelniach, czy w obrębie tej samej uczelni.
6. CZY DOKUMENTY MOŻNA ZŁOŻYĆ OSOBIŚCIE?
Dokumenty mogą zostać złożone osobiście, przez osobę trzecią, a także nadesłane pocztą lub kurierem (liczy się data doręczenia przesyłki do komisji, a nie data nadania przesyłki). Nie jest wymagane posiadanie upoważnienia do składania dokumentów przez osobę trzecią.
7. GDZIE DOSTARCZYĆ WYMAGANE DOKUMENTY?
Kandydat zobowiązany jest do złożenia w sekretariacie studiów podyplomowych wymaganych dokumentów określonych w załączniku nr 2 do zarządzenia w sprawie zasad rekrutacji na studia podyplomowe w Uniwersytecie Gdańskim.
8. NIE DOSZEDŁ DO MNIE LINK AKTYWUJĄCY KONTO W SYSTEMIE IKR. CO NALEŻY WÓWCZAS ZROBIĆ?
W przypadku, gdy e-mail z linkiem aktywującym konto nie dotarł w ciągu 20 minut, należy sprawdzić, czy wiadomość e-mail nie została umieszczona w folderze z niechcianymi wiadomościami elektronicznymi (SPAM lub INNE). Jeżeli nie-należy skontaktować się z pracownikami Biura Rekrutacji.
9. ILE WYNOSI OPŁATA REKRUTACYJNA?
Za przeprowadzenie rekrutacji Uniwersytet nie pobiera opłaty.
10. JAKI JEST KOSZT STUDIÓW?
W celu poznania kosztów kształcenia, należy przejść do zakładki Oferta studiów, wybrać interesujący kierunek studiów podyplomowych, a następnie kliknąć zakładkę "opłaty". Wówczas pojawią się wysokości poszczególnych form płatności dla danej edycji studiów.
11. CZY STUDIA PODYPLOMOWE DAJĄ ZAWÓD?
Studia podyplomowe pomagają w uzyskaniu konkretnych kwalifikacji, pogłębieniu wiedzy w określonej dziedzinie oraz zdobyciu nowych umiejętności, nie nadając przy tym tytułu naukowego ani zawodowego. Po ukończeniu studiów podyplomowych uczestnik otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r.
12. ILE TRWAJĄ STUDIA PODYPLOMOWE ORAZ JAKIE SĄ SPOSOBY REALIZACJI ZAJĘĆ?
Czas trwania studiów podyplomowych może się różnić w zależności od programu studiów i zakresu tematycznego danego kierunku. Zazwyczaj trwają one od dwóch do ośmiu semestrów. Studia realizowane są w formule: stacjonarnej, online, hybrydowej.