28.04.2022 godz. 14 zapraszamy na spotkanie pt. Przestrzeń publiczna. Jest miejsce na Twój głos

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

O przestrzeni publicznej słów kilka

W najbliższy czwartek 28.04.2022  godz. 14 zapraszamy na pierwsze z trzech spotkań na trzech uczelniach pod wspólnych hasłem Przestrzeń publiczna. Jest miejsce na Twój głos.

Spotkanie będzie transmitowane: https://youtu.be/WDyJYF-E8lI

Uczelnie Fahrenheita zapraszają na cykl dyskusji roli i znaczenia miejsc powszechnie dostępnych w różnych aspektach. Wykłady ekspertów GUMed, PG i UG są zorganizowane wspólnie z Samorządem Województwa Pomorskiego, wpisując się w strategiczne przedsięwzięcie pod nazwą Pomorskie Laboratorium Przestrzeni Publicznej. Spotkania z udziałem profesorów: Magdaleny Błażek, Mariusza Czepczyńskiego, Piotra Lorensa, Macieja Nyki i Lidii Wolskiej poprowadzi Jakub Pietruszewski, geograf i urbanista, dyrektor Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego.

Spotkania odbędą się w formule hybrydowej, w siedzibie uczelni oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych. Transmisja każdego wykładu będzie dostępna na kanale YouTube Związku oraz Facebooku FarU.

Harmonogram spotkań

Uniwersytet Gdański

• 28.04.2022 r. godz. 14:00  sala teatralna w budynku Neofilologii UG

Wykład Przestrzeń publiczna jako dobro wspólne wygłosi dr hab. Mariusz Czepczyński, prof. UG geograf kultury, wykładowca w Zakładzie Gospodarki Przestrzennej Instytutu Geografii Uniwersytetu Gdańskiego oraz na Uniwersytetu Tor Vergata w Rzymie.

Więcej:  https://ug.edu.pl/news/pl/3134/o-przestrzeni-publicznej-slow-kilka

A few words about public space

This Thursday, 28.04.2022 at 2 pm we invite you to the first of three meetings at three universities under the common slogan Public space. There is a place for your voice.

Fahrenheit Universities invite you to a series of discussions on the role and importance of publicly accessible places in various aspects. Lectures by experts from GUMed, PG and UG are organised jointly with the Self-government of the Pomeranian Voivodeship, as part of a strategic undertaking called the Pomeranian Public Space Laboratory. The meetings with the participation of professors: Magdalena BłażekMariusz Czepczyński, Piotr Lorens, Maciej Nyka and Lidia Wolska will be hosted by Jakub Pietruszewski, geographer and urban planner, director of the Pomeranian Regional Planning Office.

The meetings will be held in a hybrid formula, at the university and via social media. A broadcast of each lecture will be available on the Union's YouTube channel and FarU's Facebook.

Meetings schedule

University of Gdańsk

• 28.04.2022, 14:00 Theater room in the building of Neophilology UG

The lecture Public space as a common good will be delivered by dr hab. Mariusz Czepczyński, prof. UG - cultural geographer, lecturer at the Department of Spatial Economy of the Institute of Geography, University of Gdańsk and at the Tor Vergata