nagroda Włączam płeć do badań
Dotychczas przyznane nagrody:
I edycja - 2022 rok
Wpłynęło 10 prac. Przyznano 2 nagrody.
Zwyciężczynią w kategorii: nagroda za najwyżej ocenioną pracę magisterską uwzględniającą w badaniach perspektywę płci obiektu badań została Pani Katarzyna Jagłowska za pracę: Ewolucja wizerunku postaci kobiecych w animacjach shojo od lat 90. do współczesności na przykładzie filmów Czarodziejka z Księżyca.
Zwycięzcą w kategorii nagroda za najwyżej ocenioną pracę doktorską uwzględniającą w badaniach perspektywę płci obiektu badań został Pan Krystian Tomala za pracę: BIOgrafia mężczyzny. Formy męskości w pisarstwie Tadeusza Różewicza.
II edycja - 2023 rok
Wpłynęło 12 prac. Przyznano 4 nagrody i 2 wyróżnienia.
Zwyciężczynią w kategorii: nagroda za najwyżej ocenioną pracę magisterską z zakresu nauk społecznych i humanistycznych uwzględniającą w badaniach perspektywę płci obiektu badań została Pani Julia Wyrzykowska z Wydziału Nauk Społecznych UG za pracę: Wychowanie w rodzinie katolickiej a stosunek do własnej seksualności młodych kobiet.
Zwyciężczynią w kategorii: nagroda za najwyżej ocenioną pracę magisterską z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych uwzględniającą w badaniach perspektywę płci obiektu badań została Pani Dominika Goik z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed za pracę: Wpływ interwałowego treningu o wysokiej intensywności na nabłonek oraz system immunologiczny w trakcie ciąży - analiza proteomiczna.
Zwycięzcą w kategorii nagroda za najwyżej ocenioną pracę doktorską z zakresu nauk społecznych i humanistycznych uwzględniającą w badaniach perspektywę płci obiektu badań został Pan Adam Konopka z Wydziału Filologicznego, uczestnik Filologicznych Studiów Doktoranckich UG za pracę: Wokół regulacji urodzeń w PRL-u. Analiza w oparciu o podejście dyskursywno-historyczne.
Zwyciężczynią w kategorii: nagroda za najwyżej ocenioną pracę doktorską z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych uwzględniającą w badaniach perspektywę płci obiektu badań została Pani Patrycja Juchniewicz z Wydziału Biologii UG za pracę: Inaktywacja chromosomu X w zaburzeniach metabolizmu i u osób zdrowych.
Wyróżnienia:
Pani Marianna Mazur z Wydziału Nauk Społecznych UG za pracę: Wpływ zagrożonej męskości na postawy wobec Polek i Ukrainek.
Pani Karolina Matusiak z Wydziału Zarządzania UG za pracę: Kobieca droga do przywództwa w biznesie.
III edycja – 2024 rok
Wpłynęło 20 prac. Przyznano 4 nagrody i 5 wyróżnień.
Nagroda za najwyżej ocenioną pracę doktorską z zakresu nauk społecznych i humanistycznych uwzględniającą w badaniach perspektywę płci obiektu badań w wysokości
Zwyciężczynią w tej kategorii została Pani Paulina Anikiej-Wiczenbach z Wydziału Nauk Społecznych UG za pracę: Osobowe, relacyjne i sytuacyjne determinanty responsywności rodzicielskiej, mierzonej obserwacyjnie i samoopisowo przygotowaną pod kierunkiem prof. dr hab. Marii Kaźmierczak.
Nagroda za najwyżej ocenioną pracę doktorską z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych uwzględniającą w badaniach perspektywę płci obiektu badań.
Zwyciężczynią w tej kategorii została Pani Monika Górska – Arcisz z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GuMed za pracę: FGFR2 w regulacji współzależności p62/Keap1/Nrf-2 – znaczenie w luminalnym raku piersi przygotowaną pod kierunkiem prof. dr hab. Rafała Sądeja.
Nagroda za najwyżej ocenioną pracę magisterską z zakresu nauk społecznych i humanistycznych uwzględniającą w badaniach perspektywę płci obiektu badań
Zwyciężczynią w tej kategorii została Pani Sylwia Romańska z Wydziału Filologicznego UG za pracę: Narracje queerowe w amerykańskiej muzyce popularnej w latach 2014–2024 przygotowaną pod kierunkiem dr hab. Grzegorza Piotrowskiego prof. UG.
Nagroda za najwyżej ocenioną pracę magisterską z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych uwzględniającą w badaniach perspektywę płci obiektu badań w wysokości.
Zwyciężczynią w tej kategorii została Pani Karolina Palucha z Wydziału Oceanografii i Geografii UG za pracę: Charakterystyka hodowlana i użytkowa hybrydy Sparctic 2 – nowego kandydata do produkcji akwakulturowej przygotowaną pod kierunkiem dr inż. Marcina Kucińskiego.
WYRÓŻNIENIA
Wyróżnienia w kategorii: praca doktorska z zakresu nauk społecznych i humanistycznych uwzględniająca w badaniach perspektywę płci obiektu badań otrzymały:
Pani Sonia Czaplewska z Wydziału Filologicznego UG za pracę: Językowa kreacja rodziny i szkoły w elementarzach polskich i japońskich wydawanych w latach 1989-2017 przygotowaną pod kierunkiem Prof. dr hab. Anety Lewińskiej.
Pani Ariadna Łada-Maśko z Wydziału Nauk Społecznych UG za pracę: Wybrane czynniki osobowe i relacyjne związane z dojrzałością do rodzicielstwa oraz realizacją ról rodzicielskich przygotowaną pod kierunkiem dr hab. Marii Kaźmierczak prof. UG.
Wyróżnienia w kategorii praca magisterska z zakresu nauk społecznych i humanistycznych uwzględniająca w badaniach perspektywę płci obiektu badań otrzymały:
Pani Paulina Melcer z Wydziału Nauk Społecznych UG za pracę: Doświadczenia biograficzne kobiet z diagnozą spektrum autyzmu w dorosłości przygotowaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Jolanty Rzeźnickiej- Krupy.
Pani Weronika Skrzynecka z Wydziału Nauk Społecznych UG za pracę: Związek między przekonaniami o zagrożonej męskości a deklarowanymi poglądami politycznymi przygotowaną pod kierunkiem dr hab. Nataszy Kosakowskiej – Berezeckiej prof. UG.
Pani Julia Stekla z Wydziału Nauk Społecznych UG za pracę: Wsparcie społeczne i stres mniejszościowy a psychologiczne tendencje związane z relacjami seksualnymi osób transpłciowych przygotowaną pod kierunkiem prof. dr hab. Beaty Pastwy-Wojciechowskiej
Załącznik | Rozmiar |
---|---|
Regulamin nagrody Włączam płeć do badań | 134.42 KB |