Europejski Dzień Dziedzictwa Akademickiego 2020

Dnia 18 listopada 2020 roku obchodziliśmy Europejski Dzień Dziedzictwa Akademickiego (European Academic Heritage Day), który został ustanowiony w 2010 roku przez European University Heritage Network (UNIVERSEUM) w celu podniesienia świadomości na temat znaczenia dziedzictwa uniwersytetów.

Z tej okazji Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego i Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego zorganizowały wystawę pt. "Wszyscy tworzymy wspólną historię".

W związku z pandemią COVID-19 wystawa jest prezentowana jedynie dla pracowników Uniwersytetu Gdańskiego w dniach 18-25 listopada 2020 roku w holu Rektoratu, przy ul. Jana Bażyńskiego 8 w Gdańsku, a od dnia 1 lutego 2021 w holu Biblioteki Głównej Uniwersytetu, na I piętrze.

Dla osób, które nie będą mogły obejrzeć wystawy został przygotowany katalog w postaci elektronicznej

Wystawa jest okazją do przyjrzenia się jakie materiały pozostają po codziennej pracy, działalności i staraniach pracowników Uczelni. Prezentujemy na niej indywidualne historie będące odzwierciedleniem poszczególnych etapów ich drogi zawodowej: od rekrutacji, przyjęcia do pracy, poprzez rozwój kariery, aż do zakończenia pracy na Uczelni.

2020-11-18
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 7 Kwiecień, 2022 - 14:27; osoba wprowadzająca: Monika Płuciennik Ostatnia zmiana: czwartek, 7 Kwiecień, 2022 - 14:35; osoba wprowadzająca: Paulina Miłkowska