Dodawanie forum do kursu

W Moodle istnieją dwa rodzaje forum:

  • Ogłoszenia (dawniej Forum Aktualności) – domyślnie znajduje się na górze kursu, jest to forum służące tylko do zamieszczanie ogłoszeń dla studentów przez nauczyciela. Studenci nie mogą w nim odpowiadać!

    1
     
  • Forum dodawane jako moduł aktywności
     

Przy dodawaniu każdego zasobu lub aktywności, należy w kursie kliknąć przycisk Włącz tryb edycji znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu:

2

W kursie pojawią się dodatkowe opcje edycji. W dowolnym temacie klikamy Dodaj aktywność lub zasób:

3

Pojawi się okno, z którego wybieramy Forum  (albo z zakładki Wszystkie, albo jak na poniższym przykładzie z zakładki Aktywności):

4

Pojawi się formularz dodawania nowego forum. Należy nadać nazwę, opis można uzupełnić, ale nie jest to konieczne. Można zostawić domyślny rodzaj forum:

5

Ważną opcją jest określenie subskrypcji forum: studenci mogą otrzymywać kopie wiadomości z forum na maila. Tu należy określić czy będzie to opcjonalne (studenci będą mogli wybrać, czy chcą otrzymywać maile) czy wymuszone (każdy student będzie otrzymywał powiadomienia):

6

Aktywność na forum może również być elementem składowym oceny:

7

Na końcu należy kliknąć „Zapisz i wróć do kursu”.

8

Jeśli chcemy edytować ustawienia forum, należy (przy włączonym trybie edycji) kliknąć link Modyfikuj (znajdujący się w tym samym wierszu, co dany zasób), a następnie Edytuj ustawienia:

9

Natomiast aby rozpocząć dyskusję na forum, należy kliknąć tytuł danego forum:

10

a następnie „Dodaj nowy temat dyskusji”:

11

Uzupełniamy pola Temat oraz Wiadomość i zatwierdzamy przyciskiem „Wyślij wpis na forum”:

12

Uwaga! Po umieszczeniu wpisu na forum jest 30 minut na jego edycję. Po tym czasie post zostanie wysłany jako powiadomienie (jeśli została zaznaczona opcja subskrypcji).

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 5. Październik 2020 - 09:41; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 5. Październik 2020 - 09:46; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski