Jak założyć Zespół w tenancie studenckim

  1. Po uruchomieniu Teams wybieramy Zespoły z paska nawigacyjnego

    1

  2. Następnie w zależności od wybranej opcji widoku Zespołów wybieramy w prawym górnym bądź w lewym dolnym narożniku aplikacji przycisk  Dołącz do zespołu lub utwórz Zespół.

    2
    3

    Aby zmienić widok korzystamy z przycisku Zmień widok ukrytego pod ikonką koła zębatego, czyli ustawień. Jest ono umiejscowione obok przycisku dołączania do zespołu.

    4
    5
  3. Następnie, wybieramy kafel Utwórz zespół. Nie pojawi się on w tenancie pracowniczym ani na starym koncie z tenanta studenckiego ponieważ tam nie mamy takich uprawnień.

    6

  4. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego typu zespołu. Do pracy ze studentami będziemy wykorzystywali zespół z Zeszytem zajęć typu Zajęcia. Jest to pierwszy kafelek z listy czterech do wyboru. Będziemy jeszcze czasem korzystali z najbardziej podstawowego typu zespołu, gdy nie potrzebujemy Notesu zajęć, będzie to ostatni kafelek o nazwie Inny.

    7

  5. Wybieramy typ zespołu i przechodzimy do wprowadzenia jego nazwy.

    8
    9

    Jest to o tyle ważny moment, ponieważ teraz na podstawie nazwy stworzy się ścieżka do wszystkich plików i zasobów zespołu. Pomimo późniejszej zmiany tej nazwy, zmianie ulegnie tylko to co się wyświetla, a linki pozostaną zgodne z nazwą pierwotną.

    Sposób tworzenia nazw zespołów wraz z niezbędnymi kodami opisano szczegółowo w dokumencie Sposób tworzenia nazw Zespołów w Teams. Zespoły o nazwach niezgodnych ze wzorcem mogą być blokowane i usuwane. Prosimy w opisach zespołu podawać uzasadnienie odstępstwa od zalecanego nazewnictwa.

    Przykład poprawnie stworzonej nazwy Zespołu w Teams:
    WB-BIO-L3DZ-(2020/2021) Opis własny nazwa

  6. Dodajemy studentów (Uczniów) do zespołu oraz, jeśli mamy takie życzenie, dodatkowych właścicieli zespołów czyli nauczycieli. Sami automatycznie zostajemy ustanowieni Właścicelem/nauczycielem w chwili zakładania zespołu.

    Sytuacja trochę się różni, jeśli zespół został dla nas utworzony przez administratora. Wówczas zanim przypiszemy ucznia musimy taki zespół aktywować. Jest o tym mowa na początku tego filmu.

    Uczniów możemy dopisać do zespołu później poprzez opcje zarządzania zespołem na trzy różne sposoby. Zobacz jak na grafikach poniżej oraz nagraniu (początek w 2m 15s filmu).

    10
    11

    Po wybraniu członków/uczniów klikamy na Dodaj i jeśli jest taka potrzeba wybieramy kartę Nauczyciele aby dodać kolejnych właścicieli zespołu.

    12

  7. Nasz zespół jest gotowy, możemy się zająć jego szczegółową konfiguracją do konkretnych zajęć.

    13

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 7. Październik 2020 - 11:35; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski Ostatnia zmiana: środa, 7. Październik 2020 - 12:05; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski