TCI sp. z o.o.

TCI sp. z o.o.

Wykorzystujemy doświadczenie zdobyte podczas pracy naukowej w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań w obrębie sektora biotechnologicznego i biofarmaceutycznego.
Spółka została założona w celu komercjalizacji opracowanych na uniwersytecie innowacyjnych pomysłów i technologii w zakresie nowych produktów medycznych i leków oraz ich rejestracji.
Celem spółki będzie dopracowywanie formulacji preparatów medycznych oraz leczniczych do celów komercjalizacji, przeprowadzanie badań stabilności oraz rejestracja preparatów.
Strategicznym celem spółki jest utworzenie w wydzielonej części laboratorium pracowni z certyfikatem GMP.
Uzyskany certyfikat umożliwi przygotowanie modułów rejestracyjnych opracowywanych preparatów i prace zleceniowe w celu przygotowania preparatów licencyjnych.
W założeniach laboratorium umożliwiające produkcję serii pilotażowych i przygotowanie do rejestracji preparatów będzie wykorzystywane nie tylko przez spółkę TCI.
Na uczelni wielu naukowców pracuje nad nowymi preparatami, które „blokują” się na etapie produkcji pilotażowej w standardzie GMP, wykonaniu badań stabilności i przygotowaniu rejestracji.
Działalność spółki jako spin-off umożliwi tym osobom wykonanie kolejnych etapów badań i praktyczne ich zastosowanie.
Dotyczy to również opracowywanych przez TCI generyków plus – często o lepszych parametrach i działaniu w stosunku do oryginalnego produktu.
Działania spółki o charakterze innowacyjnym, wpisują się w produkcję „twórczą” a nie jedynie odtworzeniową zarejestrowanych preparatów dostępnych komercyjnie.
 
Więcej o nas na:  TCI sp. z o.o.
Pokaż rejestr zmian

Submitted on piątek, Październik 9, 2020 - 13:32 by Jacek Kulesz Changed on piątek, Październik 9, 2020 - 13:33 by Jacek Kulesz