Cel
Celem Programu jest wsparcie naukowców i nauczycieli akademickich zatrudnionych w polskich uczelniach oraz jednostkach naukowych w dążeniu do doskonałości naukowej poprzez umożliwienie im odbycia stażu podoktorskiego, prowadzenia badań naukowych lub pozyskania materiałów do pracy naukowej w renomowanych ośrodkach zagranicznych na zasadach stypendialnych.
Program zapewnia finansowanie stypendium obejmującego koszty utrzymania związane z pobytem w zagranicznym ośrodku goszczącym oraz dodatek mobilnościowy. Kwota stypendium może być podwyższona, jeśli w wyjeździe uczestniczy rodzina stypendysty, a w przypadku naukowca z orzeczoną niepełnosprawnością w stopniu znacznym lub umiarkowanym – opiekun.
Adresaci
Program jest otwarty dla naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki, a jednostkami goszczącymi mogą być ośrodki naukowe lub akademickie na całym świecie.
Zakres tematyczny działań realizowanych w ramach Programu
W ramach Programu uprawnione są wyjazdy naukowe i naukowo-dydaktyczne, których celem jest:
- odbycie stażu podoktorskiego;
- prowadzenie badań naukowych lub prac rozwojowych;
- pozyskanie materiałów do pracy naukowej;
- w przypadku doktorantów realizacji części kształcenia
oraz dodatkowo – tylko jako uzupełnienie do powyższych celów – inne formy aktywności naukowej lub akademickiej, w tym prowadzenie zajęć dydaktycznych.
Termin realizacji Programu
Projekt może być realizowany przez okres od 3 do 24 miesięcy w przypadku Młodego Naukowca lub od 3 do 12 miesięcy w przypadku pozostałych Wnioskodawców. Aktualne wytyczne dotyczące terminu realizacji projektu znajdują się w treści ogłoszenia o naborze wnioskow.
Termin i forma składania wniosku
Nabór wniosków w Programie jest prowadzony w różnych terminach w zależności od edycji. Wniosek należy składać wyłącznie w formie elektronicznej w systemie teleinformatycznym Agencji. Złożenie wniosków do Programu po tym terminie nie będzie możliwe.
Wniosek należy wypełnić w języku polskim, z wyjątkiem części III Information about the project planned for implementation in the host centre, którą należy wypełnić w języku angielskim. Część II „Ośrodek goszczący” można wypełnić w języku polskim lub w języku angielskim. Kopie najważniejszych publikacji należy przedstawić w języku oryginalnym. Dokument potwierdzający posiadanie stopnia lub tytułu naukowego może być przedstawiony w języku polskim, angielskim lub łacińskim. Pozostałe załączniki muszą być sporządzone w języku polskim lub angielskim.
Wnioskodawca może złożyć wyłącznie jeden wniosek o dofinansowanie w danym naborze w ramach Programu, obejmujący wyjazd do jednego Ośrodka goszczącego.
Aktualne terminy naboru wniosków do Programu im. Bekkera znajdują się na stronie NAWA
Szczegółowe informacje dla wnioskodawców
Procedura składania wniosków w UG
Nabór jest prowadzony poprzez system teleinformatyczny NAWA. Wsparcia udziela Biuro Współpracy Międzynarodowej, telefon:
+48 58 523 31 86, e-mail: vpo@ug.edu.pl
Zapraszamy do aplikowania!
Źródło: NAWA