Cel
Celem programu jest wzmocnienie potencjału polskich jednostek naukowych i podmiotów leczniczych poprzez wsparcie mobilności międzynarodowej badaczy z obszaru kardiologii i kariochirugrii, onkologii, alergologii diabetologii, psychiatrii i chorób zakaźnych.
W ramach programu możliwe są wyjazdy trwające od 3 do 6 miesięcy do najlepszych ośrodków medycznych zlokalizowanych na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki.
Program zapewnia finansowanie stypendium obejmującego koszty utrzymania stypendysty związane z pobytem naukowca w zagranicznym ośrodku goszczącym w wysokości 12 000 zł na każdy miesiąc pobytu w tym ośrodku, jak i jednorazowy dodatek mobilnościowy w wysokości 10 000 zł.
Adresaci
Program przeznaczony jest dla naukowców prowadzących badania z zakresu onkologii, kardiologii, alergologii lub chorób zakaźnych, posługujących się biegle językiem angielskim. Ośrodek goszczący może być zlokalizowany wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki.
O udział w Programie mogą ubiegać się:
indywidualni naukowcy posiadający co najmniej stopień naukowy doktora lub mający otwarty przewód doktorski, którzy:
-
prowadzą badania w zakresie kardiologii i kariochirurgii, onkologii, alergologii, diabetologii, psychiatrii i chorób zakaźnych,
-
są zatrudnieni w polskich uczelniach, instytutach lub szpitalach klinicznych na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilno-prawnej,
-
są uczestnikami szkół doktorskich lub doktorantami,
-
posługują się biegle językiem angielskim,
oraz posiadający zaproszenie z Ośrodka goszczącego i udokumentowany dorobek naukowy.
Zakres tematyczny działań realizowanych w ramach Programu
W ramach Programu możliwe są wyjazdy, których celem jest:
- przeprowadzenie badań naukowych lub prac rozwojowych (wypracowanie nowego lub udoskonalenie istniejącego rozwiązania);
- zdobycie nowego doświadczenia zawodowego i naukowego, poznanie dobrych praktyk i nowych metod pracy stosowanych w Ośrodku goszczącym (job-shadowing);
- pozyskanie materiałów do pracy naukowej;
- inne formy aktywności naukowej lub akademickiej.
Termin realizacji Projektu
Projekt może być realizowany przez okres od 3 do 6 miesięcy, przy czym aktualne ograniczenia czasowe realizacji projektu znajdują się w oficjalnym ogłoszeniu naboru na stronie NAWA.
Termin składania wniosku
Nabór wniosków w Programie prowadzony jest zgodnie z czasem urzędowym obowiązującym na terytorium Polski, wyłącznie w formie elektronicznej w systemie teleinformatycznym Agencji. Akutalny termin naboru wniosków znajduje się w ogłoszeniu Programu na stronie NAWA.
Procedura składania wniosków w UG
Nabór jest prowadzony poprzez system teleinformatyczny NAWA. Złożenie wniosku możliwe jest po rejestracji w systemie dostępnym na stronie internetowej.
Wsparcia udziela Biuro Współpracy Międzynarodowej, telefon: +48 58 523 3186, e-mail: vpo@ug.edu.pl
Szczegółowe informacje o programie im. prof. Wlaczaka znajdują się na stronie NAWA
Osobą do kontaktu w sprawach dotyczących Programu jest:
Paweł Kurzyński tel. 22 390 35 64